| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PFRON. Pracodawcy muszą zostać poinformowani

PFRON. Pracodawcy muszą zostać poinformowani

Przedsiębiorcy uzyskają dodatkowe informacje dotyczące korzyści, jakie przynosi zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Udzielać ich będą samorządy i PFRON.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie gospodarki finansowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowe przepisy zobowiązują samorządy i kierownictwo funduszu do przekazywania do publicznej wiadomości informacji o wysokości i rodzaju pomocy, jaką z ich środków mogą uzyskać niepełnosprawni, podmioty działające na ich rzecz oraz pracodawcy zatrudniający takie osoby.

Zdaniem pomysłodawców projektu rozwiązanie takie pozytywnie wpłynie na konkurencyjność przedsiębiorstw i rynek pracy chronionej.

Oprócz obowiązku informowania o korzyściach wynikających z zatrudnienia niepełnosprawnych, projekt resortu pracy określa też zasady umarzania zobowiązań wobec PFRON. Należności pieniężne mogą być umorzone m.in. w przypadku, gdy dłużnik będący osobą prawną został wykreślony z właściwego rejestru osób prawnych i nie pozostawił żadnego majątku, z którego można egzekwować należność, a odpowiedzialność z jej tytułu nie przechodzi na osoby trzecie. Rozporządzenie reguluje również zasady prowadzenia przez Fundusz ewidencji publicznej pomocy udzielonej niepełnosprawnym i pracodawcom zatrudniającym takie osoby.

Poprzednie rozporządzenie z dnia 2 lipca 2003 r. w sprawie gospodarki finansowej PFRON (Dz.U. nr 138, poz. 1315) od 1 stycznia 2005 roku częściowo utraciło moc w związku z nowelizacją ustawy o finansach publicznych.

Łukasz Guza

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Jaszczak

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK