| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PFRON. Pracodawcy muszą zostać poinformowani

PFRON. Pracodawcy muszą zostać poinformowani

Przedsiębiorcy uzyskają dodatkowe informacje dotyczące korzyści, jakie przynosi zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Udzielać ich będą samorządy i PFRON.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie gospodarki finansowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nowe przepisy zobowiązują samorządy i kierownictwo funduszu do przekazywania do publicznej wiadomości informacji o wysokości i rodzaju pomocy, jaką z ich środków mogą uzyskać niepełnosprawni, podmioty działające na ich rzecz oraz pracodawcy zatrudniający takie osoby.

Zdaniem pomysłodawców projektu rozwiązanie takie pozytywnie wpłynie na konkurencyjność przedsiębiorstw i rynek pracy chronionej.

Oprócz obowiązku informowania o korzyściach wynikających z zatrudnienia niepełnosprawnych, projekt resortu pracy określa też zasady umarzania zobowiązań wobec PFRON. Należności pieniężne mogą być umorzone m.in. w przypadku, gdy dłużnik będący osobą prawną został wykreślony z właściwego rejestru osób prawnych i nie pozostawił żadnego majątku, z którego można egzekwować należność, a odpowiedzialność z jej tytułu nie przechodzi na osoby trzecie. Rozporządzenie reguluje również zasady prowadzenia przez Fundusz ewidencji publicznej pomocy udzielonej niepełnosprawnym i pracodawcom zatrudniającym takie osoby.

Poprzednie rozporządzenie z dnia 2 lipca 2003 r. w sprawie gospodarki finansowej PFRON (Dz.U. nr 138, poz. 1315) od 1 stycznia 2005 roku częściowo utraciło moc w związku z nowelizacją ustawy o finansach publicznych.

Łukasz Guza

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK