| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Grunty dla zagranicznych

Grunty dla zagranicznych

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ogłosiła listę najbardziej atrakcyjnych terenów pod zagraniczne inwestycje. Jest w czym wybierać - poczynając od niewielkich, ale świetnie położonych działek w miastach, po duże tereny - nawet do 300 ha - równie dobrze wyposażone w media.

Największym powodzeniem cieszyły się jednak lokalizacje w południowo-zachodniej Polsce. Niemal na pniu sprzedano w województwie dolnośląskim działki w Świdnicy i w Oławie. Pierwszą kupił amerykański koncern Colgate Palmolive, który chce postawić fabrykę pasty do zębów, a drugą AAM, poddostawca Forda. Z kolei na perełkę województwa opolskiego – ogromny teren w Skarbimierzu – skusił się brytyjski koncern Cadbury Schwepps, który wybuduje jedną z największych na świecie fabryk gumy do żucia.

Brak promocji

Jest zwiększone zainteresowanie tymi terenami, niektóre kupowano jeszcze trakcie konkursu. A to oznacza, że spełnił on dwa podstawowe cele: poznanie nowych i ciekawych lokalizacji oraz uświadomienie gminom, że konieczny jest ich wkład w przygotowanie tych gruntów, że nie wystarczy tylko wskazać na posiadany teren – mówi Małgorzata Szemplińska z PAIiIZ. Nagrodzonym terenom nie brakuje właściwie dzisiaj niczego poza promocją. Większej aktywności PAIiIZ w tym zakresie chciałaby Ewa Kapel-Śniowska z urzędu marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego. Jej zdaniem bardzo potrzebne są gminne szkolenia na temat warunków, jakim muszą odpowiadać tereny inwestycyjne. Nie wszystkie bowiem o tym wiedzą.
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Tadeusz Barzdo


reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bush Taxi Off-Road Centre

Firma Bush Taxi to centrum sprzedaży oraz montażu profesjonalnych akcesoriów przeznaczonych do wszystkich pojazdów terenowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »