| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Spadnie wskaźnik inflacji w lipcu

Spadnie wskaźnik inflacji w lipcu

Wskaźnik inflacji rdr w lipcu spadnie do 1,1 proc. z 1,4 proc. w czerwcu. W ujęciu miesięcznym wystąpi deflacja na poziomie 0,4 proc. Jednocześnie MF spodziewa się wzrostu PKB w II kw. na poziomie 2,5-2,7 proc. - poinformował Ludwik Kotecki, wicedyrektor departamentu polityki finansowej, analiz i statystyki MF.

"W lipcu w ujęciu miesięcznym będziemy mieli 0,4 proc. deflację, natomiast rdr będzie to inflacja na poziomie 1,1 proc." - powiedział Kotecki.Według Koteckiego na miesięczną deflację składać się będzie spadek cen żywności i napojów bezalkoholowych o 2,6 proc., wzrost cen napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych o 0,2 proc. oraz artykułów nieżywnościowych i usług o 0,4 proc."Na koniec roku inflacja rdr nie powinna przekroczyć 1 proc." - dodał wicedyrektor.Według prognoz MF wzrost PKB w II kwartale będzie się mieścił w przedziale 2,5-2,7 proc."W tej chwili szacujemy - i jest to szacunek oparty na wykonaniu całego kwartału jeśli chodzi o produkcję - że wzrost PKB będzie zawierał się w przedziale 2,5-2,7 proc." - powiedział Kotecki. "Na razie nie ma mocnych podstaw, żeby zmieniać rachunek roczny, czyli prognozę 3,7-proc. wzrostu PKB podaną przy założeniach do budżetu" - dodał.Zdaniem Koteckiego największa dynamikę miała wartość dodana w budownictwie (około 7 proc.), wartość dodana w przemyśle (wzrost około 2,2 proc.) i wartość dodana w usługach (2,5 proc.)."Od strony popytowej sądzimy, że ruszyły inwestycje. one były na pewno lepsze niż w I kwartale" - powiedział Kotecki.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »