| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowy gracz na rynku usług doradczych

Nowy gracz na rynku usług doradczych

W Polsce rozpoczyna tworzenie sieci biur duża europejska firma, która specjalizuje się w pozyskiwaniu funduszy strukturalnych dla przedsiębiorstw, samorządów i rolników. DGE Bruxelles, działająca już w 5 krajach, chwali się dużą skutecznością w pozyskiwaniu unijnych środków, bo aż na poziomie 89 proc. Ma zrewolucjonizować raczkujący w Polsce rynek usług doradczych.

Polski rynek usług doradczych w pozyskiwaniu funduszy strukturalnych dopiero raczkuje, gdyż dopiero od ubiegłego roku zaczęły pojawiać się tu małe, często jednoosobowe firmy konsultingowe, oferujące pomoc w pozyskiwaniu unijnych dotacji. Poziom usług świadczonych przez te firmy jest bardzo zróżnicowany, część z nich ma zbyt małe doświadczenie, aby skutecznie pomóc w dostępie do środków UE – przestrzegają eksperci, radząc, aby przed podpisaniem umowy z takim doradcą dobrze sprawdzić jego rekomendacje i profesjonalizm.

Mimo funkcjonowania kilku większych firm doradczych w Polsce, wejście na rynek DGE jest całkowitą nowością. Firma działa na zasadach franchisingu, sprzedając licencję na doradzanie przedsiębiorcom, którzy chcieliby się zająć pozyskiwaniem dotacji w sposób profesjonalny. Zaletą tego systemu jest to, że biuro doradcze DGE można założyć praktycznie w każdym miejscu w Polsce, a to gwarantuje całej sieci dostęp do różnych podmiotów także w powiecie czy gminie. Właściciele firmy zakładają, że w ciągu roku stanie się liderem na rynku doradztwa w Polsce.

DGE Bruxelles jest międzynarodową firmą doradczą powstałą w 1996 roku we Włoszech. Działa w 6 krajach Unii Europejskiej: we Włoszech, w Grecji, Hiszpanii, Belgii, na Cyprze i w Polsce. Ma ponad 350 biur i ponad 650 konsultantów.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »