| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ceny produkcji przemysłowej do góry

Ceny produkcji przemysłowej do góry

Według wstępnych danych GUS, ceny produkcji sprzedanej przemysłu były w sierpniu 2004 r. o 0,4% wyższe niż przed miesiącem.

Najbardziej wzrosły ceny w górnictwie i kopalnictwie (o 0,7%), w tym w kopalnictwie rud metali - o 1,4%. Zanotowano również wzrost cen w przetwórstwie przemysłowym (0,4%), w tym największy w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej (4,5%). Wzrosły również ceny produkcji pozostałego sprzętu transportowego (o 0,9%), działalności wydawniczej; poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji oraz produkcji wyrobów tytoniowych (o 0,8%). Producenci wyrobów chemicznych podnieśli ceny o 0,6%, wyrobów gumowych i z tworzyw sztucznych - o 0,4%, a maszyn i urządzeń - o 0,2%. Ceny produkcji pojazdów mechanicznych, przyczep i naczep, drewna i wyrobów z drewna oraz ze słomy i wikliny, instrumentów medycznych, precyzyjnych i optycznych, zegarów i zegarków ukształtowały się na poziomie zbliżonym do zanotowanego w poprzednim miesiącu. Spadły natomiast ceny produkcji artykułów spożywczych i napojów, wyrobów z metali, mebli; pozostałej działalności produkcyjnej (o 0,2%), metali (o 0,3%), wyrobów z surowców niemetalicznych pozostałych oraz maszyn i aparatury elektrycznej (o 0,4%). Obniżono również ceny produkcji odzieży i wyrobów futrzarskich (o 0,7%) oraz sprzętu i urządzeń radiowych, telewizyjnych i telekomunikacyjnych (o 0,8%). Ceny wytwarzania i zaopatrywania w energię elektryczną, gaz, wodę ukształtowały się na poziomie zbliżonym do zanotowanego w poprzednim miesiącu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Bartosiewicz

doradca podatkowy, radca prawny, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo finansowe, wspólnik kancelarii doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK