REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Praktyczne zastosowanie e-learningu w biznesie

 Business Media Software Solutions
Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.
Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach.
Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach.

REKLAMA

REKLAMA

Nowe zlecenia, zwiększona ilość zamówień do realizacji w krótkim czasie: problem, czy szansa na sukces? Dla wielu przedsiębiorstw wizja nagłego zatrudnienia grupy pracowników do konkretyzacji większej ilości zadań, ich zrekrutowanie, a przede wszystkim przeszkolenie jest niemożliwe do wykonania zwłaszcza mając ograniczenia czasowe.

REKLAMA

Utrata znaczącego zlecenia może wiązać się ze stratą znaczącej części zysku jaki byłby możliwy do osiągnięcia. E-learning otwiera przed firmami nowe możliwości, dzięki którym podjęcie wyzwań w postaci zatrudnienia licznej grupy nowych pracowników nie jest już problemem. Szkolenia przygotowane za pomocą technologii informatycznych okazują się być w tym jak i w innych przypadkach niezastąpione i niezwykle skuteczne.

REKLAMA

Metoda ta, daje szanse na przeszkolenie dowolnej liczby pracowników, z dowolnego tematu i w dowolnym czasie. Nowo przyjęte osoby mają możliwość uczestniczenia w przygotowanych szkoleniach e-learningowych w każdej chwili, gdy zajdzie taka konieczność, bez potrzeby gromadzenia się w jednym miejscu. Trenerzy, osoby z działów HR, pracownicy o wyższych kompetencjach nie muszą wówczas przeznaczać swojego czasu na przekazanie wiedzy swoim nowym kolegom, gdyż bez ich pomocy oni sami odbędą szkolenia multimedialne. Ta metoda samokształcenia pozwala na optymalizację czasu pracy osobom przeprowadzającym szkolenia tradycyjne.

Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach. Specjalistyczne testy oraz ankiety towarzyszące szkoleniom e-learningowym dają możliwość weryfikacji opanowanych materiałów. Przełożeni nowo zatrudnionych osób, mają także możliwość ciągłego śledzenia postępów w rozwoju: jaki procent szkoleń został już odtworzony, jakie są wyniki testów sprawdzających oraz wiele innych opcji dostępnych dzięki zastosowaniu nowoczesnych platform szkoleniowych.

Polecamy: Jak wybrać dobre szkolenie?

REKLAMA

Szkolenia e-learningowe są niezwykle efektywne, a przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie znacznej części kosztów, jakie trzeba było ponieść w przypadku przeprowadzania tradycyjnych szkoleń. Wynajęcie sali, opłacenie trenerów i cateringu, koszty delegacji są tylko niektórymi wydatkami jakie napotyka się przy organizacji szkoleń dla swoich pracowników. Za pomocą e-learningu wszystkie te zagadnienia są nieaktualne. Możliwość odbycia szkolenia siedząc w miejscu pracy bądź w domu i posiadając jedynie dostęp do sieci internetowej, eliminuje występowanie jakichkolwiek czynników pomniejszających budżety przedsiębiorstw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto pamiętać, że jedno szkolenie może zostać odtworzone dowolną ilość razy, zatem za każdym razem kiedy zajdzie potrzeba zatrudnienia nowych pracowników i przeszkolenia ich w zakresie jaki obejmuje dany materiał, można to uczynić korzystając z utworzonego wcześniej szkolenia e-learningowego. Dobrze przygotowane i opracowane szkolenia są w stanie przekazać więcej wiedzy w krótszym czasie aniżeli szkolenia tradycyjne, gdzie informacje docierają do odbiorców w trakcie wielogodzinnych spotkań, zapobiegając tym samym ponoszenie kosztów i utratę czasu osób szkolących.

Polecamy: Nauczanie na odległość - nowa era w szkoleniach dla firm

Michał Kruszyński Project Manager Business Media Software Solutions

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

REKLAMA

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA