| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji

Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji polega na takim działaniu, które pozostaje w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, pod warunkiem, że zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Do czynów takich zaliczamy m.in: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania; lub także : niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwą lub zakazaną reklamę oraz organizowanie systemu sprzedaży lawinowej.

Czynem nieuczciwej konkurencji jest także sprzedaż konsumentom towarów lub usług, która pozostaje połączona z przyznaniem wszystkim lub tylko niektórym nabywcom towarów. Dotyczy to również usług nieodpłatnej premii, w postaci towarów lub usług odmiennych od stanowiących przedmiot sprzedaży.

Polecamy: Co zrobić, aby nie popełnić czynu nieuczciwej konkurencji

Jeżeli premie stanowią towary lub usługi to sprzedaż ta nie stanowi czynu nieuczciwej, o ile są one: niewielkiej wartości lub stanowią próbki towaru; są wygranymi w loteriach o charakterze promocyjnym, organizowanych na podstawie przepisów o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach lub w konkursach, których wynik jest uniezależniony od przypadku.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji
Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK