| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji

Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji polega na takim działaniu, które pozostaje w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, pod warunkiem, że zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Do czynów takich zaliczamy m.in: wprowadzające w błąd oznaczenie przedsiębiorstwa, fałszywe lub oszukańcze oznaczenie pochodzenia geograficznego towarów albo usług, wprowadzające w błąd oznaczenie towarów lub usług, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa, nakłanianie do rozwiązania; lub także : niewykonania umowy, naśladownictwo produktów, pomawianie lub nieuczciwe zachwalanie, utrudnianie dostępu do rynku, przekupstwo osoby pełniącej funkcję publiczną, a także nieuczciwą lub zakazaną reklamę oraz organizowanie systemu sprzedaży lawinowej.

Czynem nieuczciwej konkurencji jest także sprzedaż konsumentom towarów lub usług, która pozostaje połączona z przyznaniem wszystkim lub tylko niektórym nabywcom towarów. Dotyczy to również usług nieodpłatnej premii, w postaci towarów lub usług odmiennych od stanowiących przedmiot sprzedaży.

Polecamy: Co zrobić, aby nie popełnić czynu nieuczciwej konkurencji

Jeżeli premie stanowią towary lub usługi to sprzedaż ta nie stanowi czynu nieuczciwej, o ile są one: niewielkiej wartości lub stanowią próbki towaru; są wygranymi w loteriach o charakterze promocyjnym, organizowanych na podstawie przepisów o grach losowych, zakładach wzajemnych i grach na automatach lub w konkursach, których wynik jest uniezależniony od przypadku.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji
Sprzedaż z przyznaniem premii jako czyn nieuczciwej konkurencji

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK