| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?

Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?

Umowa o roboty budowlane jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Umowa o roboty budowlane polega na zobowiązaniu się wykonawcy do oddania, wykonanego zgodnie z projektem i wiedzą techniczną, obiektu, a inwestora do przygotowania robót oraz odbioru obiektu i zapłaty.

Strony umowy Stronami umowy są inwestor oraz wykonawca, generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji. Inwestorem jest podmiot, który posiada odpowiednie Środki na realizacje inwestycji oraz inwestor zastępczy. Wykonawca nie musi być profesjonalistą w zakresie wykonawstwa budowlanego. Odbiór obiektu musi być dokonany jednak przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach.

Polecamy: Granice zmowy cenowej

Zawarcie umowy Przepisy prawa wymagają w odniesieniu do zawarcia tej umowy handlowej formy pisemnej. W przypadku inwestycji realizowanych ze środków publicznych zastosowanie znajduje tryb udzielania zamówień publicznych. Inwestycje niepubliczne podlegają regulacjom cywilnoprawnym.

Przedmiot umowy Przedmiotem świadczenia jest w tym przypadku obiekt budowlany definiowany jako rezultat przeprowadzonych robót budowlanych stanowiący, zgodnie z projektem, samoistną całość, która może być wyodrębniona pod względem technicznym lub technologicznym.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?
Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK