| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?

Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?

Umowa o roboty budowlane jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Umowa o roboty budowlane polega na zobowiązaniu się wykonawcy do oddania, wykonanego zgodnie z projektem i wiedzą techniczną, obiektu, a inwestora do przygotowania robót oraz odbioru obiektu i zapłaty.

Strony umowy Stronami umowy są inwestor oraz wykonawca, generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji. Inwestorem jest podmiot, który posiada odpowiednie Środki na realizacje inwestycji oraz inwestor zastępczy. Wykonawca nie musi być profesjonalistą w zakresie wykonawstwa budowlanego. Odbiór obiektu musi być dokonany jednak przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach.

Polecamy: Granice zmowy cenowej

Zawarcie umowy Przepisy prawa wymagają w odniesieniu do zawarcia tej umowy handlowej formy pisemnej. W przypadku inwestycji realizowanych ze środków publicznych zastosowanie znajduje tryb udzielania zamówień publicznych. Inwestycje niepubliczne podlegają regulacjom cywilnoprawnym.

Przedmiot umowy Przedmiotem świadczenia jest w tym przypadku obiekt budowlany definiowany jako rezultat przeprowadzonych robót budowlanych stanowiący, zgodnie z projektem, samoistną całość, która może być wyodrębniona pod względem technicznym lub technologicznym.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?
Czy wiesz na czym polega umowa o roboty budowlane?

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »