| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak zgłosić znak towarowy?

Czy wiesz jak zgłosić znak towarowy?

Dokonując zgłoszenia znaku towarowego niezbędne jest, aby go należycie określić oraz wskazać towary, dla których znak ten jest przeznaczony.

Zasadniczo jedno zgłoszenie może odnosić się do tylko jednego znaku. W sytuacji, w której mamy do czynienia ze znakami kwalifikowanymi jako barwne, wtedy jeden znak utożsamiany jest z oznaczeniem rozciągającym się w swym zakresie na jedno zestawienie kolorów. W przypadku zgłaszania wspólnego znaku towarowego lub wspólnego znaku towarowego gwarancyjnego niezbędne jest załączenie regulamin znaku.

Regulamin powinien zawierać w swej treści określenie sposobu używania znaku, a także wspólne właściwości towarów, dla których ma być używany. Dodatkowo niezbędnymi jego elementami są zasady kontroli wskazanych właściwości oraz oznaczenie skutków naruszenia regulaminu.

Jeżeli akt ten dotyczy wspólnego znaku gwarancyjnego to powinien również zawierać elementy określające zasady oraz sposób akceptacji prawa przedsiębiorców do używania znaku przez uprawnioną organizację.

W przypadku woli skorzystania przez zgłaszającego z uprzedniego pierwszeństwa, w zgłoszeniu znaku towarowego powinno zostać złożone oświadczenie w tym przedmiocie oraz dołączyć dowód stanowiący potwierdzenie dokonania zgłoszenia znaku towarowego w określonym państwie. Dowód może zostać złożony w czasie 3 miesięcy od daty dokonania zgłoszenia.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak zgłosić znak towarowy?
Czy wiesz jak zgłosić znak towarowy?

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »