| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?

Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?

Urząd Patentowy rozstrzygając sprawy w trybie postępowania spornego związany jest granicami złożonego wniosku. Podstawa prawna, którą wskazał wnioskodawca również stanowi ograniczenie.

Urząd Patentowy posiada przyznane prawem kompetencje do rozstrzygania w trybie postępowania spornego określonych przez przepisy prawa spraw.

Postępowanie to w określonych przez Prawo własności przemysłowej sprawach wszczyna się na pisemny wniosek, od którego należy wnieść oznaczoną opłatę.

Wniosek ten powinien zawierać następujące elementy: 1. wskazanie stron i oznaczenie ich adresów; 2. przedstawienie sprawy sporządzone w sposób zwięzły; 3. w szczególności, wyraźnie określone żądanie; 4. wskazanie podstawy prawnej wniosku; 5. wskazanie określonych środków dowodowych; 6. datę oraz podpis wnioskodawcy.

Polecamy: Ustawa deregulacyjna bis – zmiany ważne dla przedsiębiorców

Jako załączniki do wniosku powinny zostać dodane: 1. pełnomocnictwo, przy korzystaniu z pełnomocnika i składaniu przez niego wniosku; 2. odpowiednią ilość odpisów wniosku w zależności od liczby stron postępowania; 3. dowód wskazujący na uiszczenie opłaty od wniosku.

Obowiązkiem Urzędu Patentowego jest zbadanie, czy wniosek o wszczęcie postępowania spornego spełnia wskazane wymogi formalne. Jeżeli na skutek przeprowadzonego sprawdzenia okaże się, że przesłanki nie zostały wypełnione, wtedy Urząd Patentowy wzywa Wnioskodawcę, aby ten w ciągu 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, dokonał usunięcia usterek bądź braków pod rygorem umorzenia postępowania.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?
Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Wiśniewski

Praktyk biznesu, zarządzania stresem i pracy z traumami za pomocą ciała i oddechu. Przez ostatnie 16 lat pracował dla czterech banków, międzynarodowej korporacji ubezpieczeniowej i biura maklerskiego. Kierował spółką doradczo-sprzedażową. Partner/Trener Metody Warstwy®

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK