| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?

Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?

Urząd Patentowy rozstrzygając sprawy w trybie postępowania spornego związany jest granicami złożonego wniosku. Podstawa prawna, którą wskazał wnioskodawca również stanowi ograniczenie.

Urząd Patentowy posiada przyznane prawem kompetencje do rozstrzygania w trybie postępowania spornego określonych przez przepisy prawa spraw.

Postępowanie to w określonych przez Prawo własności przemysłowej sprawach wszczyna się na pisemny wniosek, od którego należy wnieść oznaczoną opłatę.

Wniosek ten powinien zawierać następujące elementy: 1. wskazanie stron i oznaczenie ich adresów; 2. przedstawienie sprawy sporządzone w sposób zwięzły; 3. w szczególności, wyraźnie określone żądanie; 4. wskazanie podstawy prawnej wniosku; 5. wskazanie określonych środków dowodowych; 6. datę oraz podpis wnioskodawcy.

Polecamy: Ustawa deregulacyjna bis – zmiany ważne dla przedsiębiorców

Jako załączniki do wniosku powinny zostać dodane: 1. pełnomocnictwo, przy korzystaniu z pełnomocnika i składaniu przez niego wniosku; 2. odpowiednią ilość odpisów wniosku w zależności od liczby stron postępowania; 3. dowód wskazujący na uiszczenie opłaty od wniosku.

Obowiązkiem Urzędu Patentowego jest zbadanie, czy wniosek o wszczęcie postępowania spornego spełnia wskazane wymogi formalne. Jeżeli na skutek przeprowadzonego sprawdzenia okaże się, że przesłanki nie zostały wypełnione, wtedy Urząd Patentowy wzywa Wnioskodawcę, aby ten w ciągu 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, dokonał usunięcia usterek bądź braków pod rygorem umorzenia postępowania.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?
Czy wiesz jak wygląda wniosek o postępowanie sporne?

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Tchórzewski

Kierownik działu audytów SmartConsulting

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK