| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Kiedy firma zapłaci podatek od majątku przedsiębiorstwa w Rosji

Kiedy firma zapłaci podatek od majątku przedsiębiorstwa w Rosji

Prowadząc firmę w Polsce i posiadając status przedsiębiorcy zagranicznego w Federacji Rosyjskiej pamiętaj o podatku od majątku przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiesz co jest przedmiotem opodatkowania lub kiedy należy podatek uiścić – przeczytaj.

Zgodnie z przepisami rozdziału 30 Kodeksu podatkowego Federacji Rosyjskiej za podatników podatku od majątku uważane są przedsiębiorstwa zagraniczne prowadzące działalność w Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem stałych przedstawicielstw i (lub) posiadające na własność mienie nieruchome na terytorium
Federacji Rosyjskiej, na szelfie kontynentalnym Federacji Rosyjskiej i w strefach ekonomicznych, z zachowaniem możliwości częściowego lub całościowego zwolnieni.

Przedmiotem opodatkowania dla takich przedsiębiorstw zagranicznych jest mienie ruchome i nieruchome związane ze środkami trwałymi (p. 2 art. 374 Kodeksu Podatkowego FR). Ewidencja przedmiotów opodatkowania jest prowadzona przez przedsiębiorstwa zagraniczne zgodnie z ustalonym trybem prowadzenia ewidencji księgowej w Federacji Rosyjskiej (Ustawa Federalna z 21.11.96 r. nr 129-FZ „O rachunkowości”).

Polecamy: Kiedy płaci się VAT (NDS) w Rosji

Maksymalna stawka podatku od majątku wynosi 2,2% rocznie, chociaż przepisami podmiotów Federacji Rosyjskiej mogą zostać ustalone niższe stawki lub częściowe lub całościowe zwolnienie.

Sprawozdania w zakresie podatku od majątku składane są we właściwym urzędzie skarbowym, co kwartał w terminie do 30 dnia miesiąca następującego po kwartale.

Polecamy: W jakiej formie można prowadzić działalność w Rosji

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Chołub

Kancelaria Adwokacka Aleksandra Chołub

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »