| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Kiedy firma zapłaci podatek od majątku przedsiębiorstwa w Rosji

Kiedy firma zapłaci podatek od majątku przedsiębiorstwa w Rosji

Prowadząc firmę w Polsce i posiadając status przedsiębiorcy zagranicznego w Federacji Rosyjskiej pamiętaj o podatku od majątku przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiesz co jest przedmiotem opodatkowania lub kiedy należy podatek uiścić – przeczytaj.

Zgodnie z przepisami rozdziału 30 Kodeksu podatkowego Federacji Rosyjskiej za podatników podatku od majątku uważane są przedsiębiorstwa zagraniczne prowadzące działalność w Federacji Rosyjskiej za pośrednictwem stałych przedstawicielstw i (lub) posiadające na własność mienie nieruchome na terytorium
Federacji Rosyjskiej, na szelfie kontynentalnym Federacji Rosyjskiej i w strefach ekonomicznych, z zachowaniem możliwości częściowego lub całościowego zwolnieni.

Przedmiotem opodatkowania dla takich przedsiębiorstw zagranicznych jest mienie ruchome i nieruchome związane ze środkami trwałymi (p. 2 art. 374 Kodeksu Podatkowego FR). Ewidencja przedmiotów opodatkowania jest prowadzona przez przedsiębiorstwa zagraniczne zgodnie z ustalonym trybem prowadzenia ewidencji księgowej w Federacji Rosyjskiej (Ustawa Federalna z 21.11.96 r. nr 129-FZ „O rachunkowości”).

Polecamy: Kiedy płaci się VAT (NDS) w Rosji

Maksymalna stawka podatku od majątku wynosi 2,2% rocznie, chociaż przepisami podmiotów Federacji Rosyjskiej mogą zostać ustalone niższe stawki lub częściowe lub całościowe zwolnienie.

Sprawozdania w zakresie podatku od majątku składane są we właściwym urzędzie skarbowym, co kwartał w terminie do 30 dnia miesiąca następującego po kwartale.

Polecamy: W jakiej formie można prowadzić działalność w Rosji

Artykuł jest fragmentem książki „Azbuka biznesmena. Działalność gospodarcza w Rosji.” Autorstwa Wydziału Promocji Inwestycji i Handlu Ambasady Rzeczypospolitej w Moskwie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Przyborowska

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK