| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jakie są skutki niewznowienia działalności gospodarczej po upływie 24 miesięcy zawieszenia?

Jakie są skutki niewznowienia działalności gospodarczej po upływie 24 miesięcy zawieszenia?

Czy przedsiębiorca, który nie zlikwidował działalności bądź nie wznowił działalności po upływie okresu 24 miesięcy na które taka działalność była zawieszona, powinien zostać wykreślony z ewidencji?

Dodatkowe 30 dni, o których mowa w art. 7e ust. 1a p.d.g. nie stanowi przedłużenia 24 miesięcznego okresu zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej, a daje wezwanemu przedsiębiorcy możliwość zgłoszenia informacji o wznowieniu takiej działalności z upływem ostatniego dnia 24 miesięcznego terminu zawieszenia. Dokonane w ten sposób zgłoszenie odniesie skutek od dnia wskazanego we wniosku, a nie od dnia złożenia wniosku.

Dopiero po upływie dodatkowego 30 dniowego terminu na zgłoszenie informacji o wznowieniu, prawidłowo wezwany przedsiębiorca może być skutecznie wykreślony z ewidencji działalności gospodarczej na podstawie art. 7e ust. 1 pkt 5 p.d.g.

W przypadku przedsiębiorców, którzy nie zgłosili informacji o wznowieniu wykonywania działalności po upływie deklarowanego wcześniej okresu a taką działalność faktycznie podjęli należy uznać, iż organ powinien przeprowadzić w tym zakresie postępowanie wyjaśniające i przyjąć informację o faktycznej dacie wznowienia przez przedsiębiorcę wykonywania działalności.

Polecamy: Kiedy sanepid może kontrolować przedsiębiorcę?

Źródło: www.eu-go.gov.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK