| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jak faktoring w praktyce pomaga rozwiązywać problemy firm?

Jak faktoring w praktyce pomaga rozwiązywać problemy firm?

Doświadczenia przedsiębiorców z okresu zapaści gospodarczej doprowadziły do większego przywiązania uwagi do istotnego czynnika jakim jest zachowanie płynności finansowej. Kryzys dobiega końca, jednak wiele firm nadal sięga po sprawdzone rozwiązanie faktoringu. Czy może on być rozwiązaniem problemów trapiących przedsiębiorców?

Odblokuj zatory płatnicze

Faktoring umożliwia uzyskanie zaległych płatności. Dzięki temu kondycja finansowa prowadzonej firmy może uzyskać status stabilnej, a przedsiębiorstwo zostać docenione przez kolejnych zleceniodawców.  Pozwala to na uporanie się z jednym z najczęściej pojawiających się problemów dręczących przedsiębiorstwa – zatorami płatniczymi.

Firma zajmująca się produkcją styropianu i wyrobów ze styropianu zaczęła tracić płynność finansową. Kontrahenci nie regulowali terminowo swoich zobowiązań. Przedsiębiorca posiłkował się kredytem obrotowym jednak wciąż pozyskiwał kolejnych kontrahentów i w pewnym momencie kredyt okazał się niewystarczający.

Dlaczego faktoring?

W takiej sytuacji dobrze jest zastosować faktoring mieszany. Dzięki takiej konstrukcji transakcji odbiorców z większymi opóźnieniami oraz nowych kontrahentów można objąć faktoringiem pełnym (z ubezpieczeniem) i mieć pewność otrzymania zapłaty. Kontrahentów regulujących zobowiązania w terminie – faktoringiem niepełnym uzyskując nadal stały dostęp do finansowania.

Faktoring, jak się okazuje, dzięki swojej skuteczności pozwala na rozwiązanie problemów nie tylko dotykających przedsiębiorców w zakresie finansowania, ale także umożliwia rozwój biznesu.

Zobacz serwis: ABC małej firmy

Polecamy artykuły

Ekspert:

Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Ekspresowe finansowanie należności

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.
Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Rakowski

Dyrektor ds. prawnych, Związek Polskiego Leasingu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK