| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2010 r

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2010 r

Kwiecień przyniósł duże zmiany w ofercie kont oszczędnościowych banków. W rankingu pojawia się nowy bank – DnB Nord oferujący oprocentowanie środków na koncie 5%.

Liderzy z zeszłego miesiąca pozostają na swoich lokatach. BOŚ Bank dzięki propozycji 8% dla kwot do 3 000 zł pozostaje niedoścignionym wzorem dla pozostałych. Pamiętać jednak należy, że od 3 000 do 5 000 zł oprocentowanie tego konta spada do 5%, natomiast kwoty powyżej 5 000 zł oprocentowane są „zaledwie” na 4%.

Kredyt Bank w tym roku późno ogłosił swoją nową ofertę depozytową. Warto jednak przyjrzeć się kontom oszczędnościowym tego banku, gdyż już drugi miesiąc z rzędu Konto Lokata Swobodna plasuje się tuż za propozycją BOŚ Banku.

Nowe środki na zdeponowane na Koncie Lokacie Swobodnej uzyskają oprocentowanie 5,67% i dotyczy to salda środków pieniężnych między 1000 a 14 999 zł, czyli znacznie wyższego niż w przypadku kont BOŚ. Należy pamiętać, iż oferta ta jest ofertą promocyjną, która jest dostępna tylko do 20 czerwca 2010 r. Korzystanie z Konta Lokaty Swobodnej wiąże się z koniecznością posiadania Ekstrakonta w tym samym banku.

Które konto da Ci najwięcej? Sprawdź teraz!

Polbank EFG nadal na trzeciej pozycji. Oferta jest o tyle interesująca, że zarabiamy jak na lokacie już od pierwszej złotówki. Co więcej, można założyć nawet 3 konta, przy czym ich prowadzenie jest bezpłatne. Kapitalizacja dzienna to również interesująca propozycja od bankierów Polbank EFG.

Z czwartego miejsca na ósme w rankingu przesunął się Rachunek Sezam Oszczędzam Banku BPH. Spadek o 4 miejsca w porównaniu jest związany z zakończeniem promocji (koniec promocji 30 marca 2010 r.), dzięki której na koncie Sezam nowe środki zarabiały 5,05%.

O 3 miejsca niżej niż w marcu znalazło się konto Getin Bank. Obniżone oprocentowanie z 5,2% do 4,75% pozwoliło na zajęcie jedynie 9. miejsca rachunkowi TOP (e-getin).

Bank zaproponował swoim klientom konto oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 4,80%. Wymagana wpłata minimalna to 1000 zł, aby otworzyć konto. Nie jest natomiast wymagane utrzymywanie salda powyżej tej kwoty.

Warto też zwrócić uwagę, iż oprocentowanie 4,8% nie jest limitowane dla progów kwotowych, a z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku zwycięzców kwietniowego rankingu (BOŚ Bank – Konto Wyjątkowe, Kredyt Bank – Konto Lokata Swobodna).

Dla osób mogących zainwestować większe środki finansowe przygotowaliśmy także zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych w kwocie 10 000 zł. Zmiany w tym rankingu nie są duże – pojawia się jednak bardzo interesująca oferta Meritum Banku. MeritumKonto Zarabiające to ciekawa propozycja łączonego konta osobistego z kontem oszczędnościowym, na którym środki oprocentowane są na 5,50%. Zalety konta to przede wszystkim bezpłatne prowadzenie rachunku, opłata za kartę debetową 3 zł (w przypadku miesięcznych transakcji bezgotówkowych w wysokości 500 zł – bezpłatnie), wypłaty w kraju i za granicą w kwocie wyższej niż 500 zł – za darmo oraz wyższe oprocentowanie lokat w Meritum Banku dla posiadaczy konta.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK