| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2010 r

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2010 r

Kwiecień przyniósł duże zmiany w ofercie kont oszczędnościowych banków. W rankingu pojawia się nowy bank – DnB Nord oferujący oprocentowanie środków na koncie 5%.

Liderzy z zeszłego miesiąca pozostają na swoich lokatach. BOŚ Bank dzięki propozycji 8% dla kwot do 3 000 zł pozostaje niedoścignionym wzorem dla pozostałych. Pamiętać jednak należy, że od 3 000 do 5 000 zł oprocentowanie tego konta spada do 5%, natomiast kwoty powyżej 5 000 zł oprocentowane są „zaledwie” na 4%.

Kredyt Bank w tym roku późno ogłosił swoją nową ofertę depozytową. Warto jednak przyjrzeć się kontom oszczędnościowym tego banku, gdyż już drugi miesiąc z rzędu Konto Lokata Swobodna plasuje się tuż za propozycją BOŚ Banku.

Nowe środki na zdeponowane na Koncie Lokacie Swobodnej uzyskają oprocentowanie 5,67% i dotyczy to salda środków pieniężnych między 1000 a 14 999 zł, czyli znacznie wyższego niż w przypadku kont BOŚ. Należy pamiętać, iż oferta ta jest ofertą promocyjną, która jest dostępna tylko do 20 czerwca 2010 r. Korzystanie z Konta Lokaty Swobodnej wiąże się z koniecznością posiadania Ekstrakonta w tym samym banku.

Które konto da Ci najwięcej? Sprawdź teraz!

Polbank EFG nadal na trzeciej pozycji. Oferta jest o tyle interesująca, że zarabiamy jak na lokacie już od pierwszej złotówki. Co więcej, można założyć nawet 3 konta, przy czym ich prowadzenie jest bezpłatne. Kapitalizacja dzienna to również interesująca propozycja od bankierów Polbank EFG.

Z czwartego miejsca na ósme w rankingu przesunął się Rachunek Sezam Oszczędzam Banku BPH. Spadek o 4 miejsca w porównaniu jest związany z zakończeniem promocji (koniec promocji 30 marca 2010 r.), dzięki której na koncie Sezam nowe środki zarabiały 5,05%.

O 3 miejsca niżej niż w marcu znalazło się konto Getin Bank. Obniżone oprocentowanie z 5,2% do 4,75% pozwoliło na zajęcie jedynie 9. miejsca rachunkowi TOP (e-getin).

Bank zaproponował swoim klientom konto oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 4,80%. Wymagana wpłata minimalna to 1000 zł, aby otworzyć konto. Nie jest natomiast wymagane utrzymywanie salda powyżej tej kwoty.

Warto też zwrócić uwagę, iż oprocentowanie 4,8% nie jest limitowane dla progów kwotowych, a z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku zwycięzców kwietniowego rankingu (BOŚ Bank – Konto Wyjątkowe, Kredyt Bank – Konto Lokata Swobodna).

Dla osób mogących zainwestować większe środki finansowe przygotowaliśmy także zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych w kwocie 10 000 zł. Zmiany w tym rankingu nie są duże – pojawia się jednak bardzo interesująca oferta Meritum Banku. MeritumKonto Zarabiające to ciekawa propozycja łączonego konta osobistego z kontem oszczędnościowym, na którym środki oprocentowane są na 5,50%. Zalety konta to przede wszystkim bezpłatne prowadzenie rachunku, opłata za kartę debetową 3 zł (w przypadku miesięcznych transakcji bezgotówkowych w wysokości 500 zł – bezpłatnie), wypłaty w kraju i za granicą w kwocie wyższej niż 500 zł – za darmo oraz wyższe oprocentowanie lokat w Meritum Banku dla posiadaczy konta.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ECDDP Sp. z o.o.

Jedna z największych firm doradztwa podatkowego w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK