| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Poprawa kursu złotego reakcją na lepsze nastroje rynkowe

Poprawa kursu złotego reakcją na lepsze nastroje rynkowe

Jak często zdarza się w ostatnim czasie, w czwartek wiadomością dnia stały się informacje z Grecji. Rynek poznał w końcu wyniki głosowania greckiego parlamentu nad planem oszczędnościowym. Ateny postawiły sobie za cel cięcia budżetowe rzędu 28,4 mld EUR do 2015 r. oraz sprzedaż państwowego majątku o wartości 50 mld EUR.

W piątek uwaga inwestorów powinna być zwrócona na dane makro, których nie brakuje. Za nami już publikacja indeksu PMI przemysłu z Chin. Zgodnie z konsensusem prognoz, spadł w czerwcu z 51,6 do 50,1 pkt. Dane nie zaskoczyły, ich wpływ na rynek jest więc neutralny. Rano opublikowane zostały indeksy PMI dla przemysłu z Polski (prog. 52,0 pkt.), Szwajcarii (prog. 58,1 pkt.), Niemiec (prog. 54,9 pkt.) oraz dla całej strefy euro (prog. 52,0 pkt.) i dla Wielkiej Brytanii (prog. 52,1 pkt.). Lepszy odczyt z Polski będzie kolejnym czynnikiem, przemawiającym za umocnieniem złotego, natomiast do jego osłabienia przyczyniłby się gorszy odczyt, w połączeniu z także słabszymi wynikami dla Niemiec i Eurolandu. Między godz. 15.55 a 16.00 opublikowane zostaną najważniejsze dziś dane z USA: indeks Uniwersytetu Michigan (prog. 72,0 pkt.) oraz indeks ISM dla przemysłu (prog. 52,0 pkt.). Dane te powinny przesądzić o tym, czy eurodolar zdoła zamknąć tydzień powyżej ważnego oporu na 1,4520-1,4540.

Łukasz Rozbicki
Dom Maklerski AFS

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK