| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Słowa Tricheta wyszły na dobre euro

Słowa Tricheta wyszły na dobre euro

Do połowy dzisiejszej sesji notowania EUR/USD lawirowały w rejonie 1,4020-1,4080. Jednak jastrzębi komunikat szefa ECB spowodował zdecydowany wzrost wartości euro względem dolara. W rezultacie po godz. 16.00 kurs głównej pary walutowej znajdował się w pobliżu 1,4100.

J.C. Trichet stwierdził, że inflacja w Eurolandzie na trwałe znalazła się powyżej celu Europejskiego Banku Centralnego. Wypowiedź ta zwiększa prawdopodobieństwo podwyższenia stóp procentowych w strefie euro już na najbliższym posiedzeniu europejskich władz monetarnych, zaplanowanym na 7 kwietnia. Silne oczekiwania na zacieśnienie polityki pieniężnej powinny w dalszym ciągu wspierać notowania euro.

Dowiedz się także: Jakie zmiany zaszły na zagranicznym rynku walutowym w styczniu 2011?

Dzisiejsza sesja na rynku złotego przyniosła dalszą aprecjację krajowej waluty w relacji do euro. Kurs EUR/PLN w godzinach popołudniowych spadł do poziomu 3,9850. Wsparcie dla złotego stanowi poprawiający się sentyment na światowych rynkach oraz wzrosty na giełdach, w tym na GPW.

Polecamy serwis: Inwestycje

Ponadto na rynek napłynęła wypowiedź członka RPP, prof. A. Glapińskiego, który stwierdził, że zmiana stóp podczas kwietniowego posiedzenia jest bardzo prawdopodobna. Do danych makro, przemawiających za takim scenariuszem, należy zaliczyć lutową dynamikę sprzedaży detalicznej na poziomie 12,2 proc. r/r oraz wciąż wysoki wskaźnik inflacji CPI na poziomie 3,6 proc. r/r.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK