| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Notowania euro względem złotego i dolara

Notowania euro względem złotego i dolara

Na początku dnia kurs EUR/PLN plasował się w rejonie 4,0200. W miarę upływu dnia może nastąpić dalsza konsolidacja notowań tej pary walutowej. Niewiele wydarzy się na rynku, jedynie o godz. 14.00 poznamy wartość bilansu płatniczego za październik. Nie powinno to mieć większego wpływu na notowania złotego.

W ramach formacji trójkąta, widocznej na wykresie EUR/PLN już od pół roku, można zaobserwować trend wzrostowy, trwający od listopada. W związku z tym, w kolejnych dniach możliwy jest wzrost kursu euro względem złotego z powrotem, pod poziom 4,1000, czyli w pobliże górnego ograniczenia trójkąta. Opór w postaci ramienia formacji powinien mimo to doprowadzić do odreagowania, a w konsekwencji załamania krótkoterminowej formacji wzrostowej.

Póki co, rynek nie reaguje na informacje o porozumieniu, zawartym pomiędzy Komisją Europejską a Ministerstwem Finansów w sprawie uwzględniania kosztów reformy emerytalnej przy obliczaniu relacji długu publicznego i deficytu finansów publicznych względem PKB. Zmiany te ułatwią Polsce spełnienie kryteriów z Maastricht, natomiast realnie nie poprawią sytuacji w sektorze finansów publicznych.

Dowiedz się także: Które debiuty na GPW były najbardziej udane w 2010 r.?

Na rynku eurodolara również panują spokojne nastroje. Notowania pary EUR/USD konsolidują się w pobliżu poziomu 1,3200. Na 4-godzinnym wykresie eurodolara od początku grudnia możemy obserwować kanał spadkowy. W obecnym momencie kurs znajduje się w okolicach jego górnego ograniczenia, w związku z czym możliwa jest zniżka notowań EUR/USD w okolice 1,3100 w krótkim okresie czasu.

Dziś, poza wystąpieniem szefa ECB, kalendarz makro nie przewiduje żadnych, istotniejszych wydarzeń. Natomiast kolejne dni przyniosą sporo publikacji. Już jutro z Eurolandu napłyną dane o produkcji przemysłowej. Oprócz tego poznamy indeks ZEW z Niemiec, będzie miała miejsce publikacja sprzedaży detalicznej z USA, a wieczorem – decyzja Komitetu Otwartego Rynku w sprawie stóp procentowych. Bardziej istotny od samej decyzji będzie komentarz Fed – władze monetarne najprawdopodobniej odniosą się w nim do ostatnich danych z rynku pracy oraz uwzględnią przyszłość programu luzowania monetarnego.

Polecamy serwis: Lokaty

Największy wpływ na eurodolara powinny mieć dane z USA. Publikacje ze strefy euro są zazwyczaj dosyć opóźnione – tym razem produkcja przemysłowa będzie dotyczyła października – i zwykle nie wywołują większej reakcji rynku. Ponadto, ożywienie głównych gospodarek Eurolandu jest tak samo zdyskontowane w cenach jak kłopoty finansowe najsłabszych państw, w związku z czym nawet dobre dane z Niemiec nie powinny mieć wpływu na kurs EUR/USD. Natomiast podwyższoną zmienność powinniśmy zaobserwować jutro wieczorem, po decyzji FOMC.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Spółki z Górnej Półki

Blog o spółce z o.o. i S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »