| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Dobre dane umocniły złotego

Dobre dane umocniły złotego

Złoty w drugiej połowie czwartkowej sesji odrabiał poranne straty. Kurs EUR/PLN zdołał zejść do poziomu 3,9600, natomiast para USD/PLN spadła w okolice wsparcia na poziomie 2,9000.

Trend wzrostowy kursu EUR/USD jest na tyle silny, iż doniesienia makroekonomiczne, które się z nim kłócą są w stanie jedynie chwilowo oddziaływać na notowania wartości euro względem dolara. Tak było z wczorajszymi niepokojącymi doniesieniami z Irlandii oraz lepszymi od prognoz danymi z USA. Dzisiaj poznamy kilka istotnych wskaźników, którym jednak również może być trudno na dłużej zmienić sytuację w notowaniach EUR/USD. Kluczową publikacją dla kursu tej pary walutowej będzie odczyt indeksu ISM dla amerykańskiego sektora przemysłowego, zaplanowany na godz. 16.00. Wcześniej poznamy m.in. stopę bezrobocia ze strefy euro oraz finalne szacunki indeksu nastroju amerykańskich konsumentów Uniwersytetu Michigan. Większe zmiany w notowaniach EUR/USD przyniesie prawdopodobnie dopiero zajęcie konkretnego stanowiska przez Fed w sprawie ewentualnego dalszego łagodzenia polityki pieniężnej lub też zaplanowane na przyszły tydzień bardzo istotne wydarzenia makro – posiedzenia największych banków centralnych oraz publikacja miesięcznego raportu z amerykańskiego rynku pracy.

Słabość dolara oraz oczekiwania na luzowanie polityki pieniężnej w USA powodują znaczny wzrost cen surowców. Po tym, jak dynamiczną zwyżkę odnotowało m.in. złoto i srebro, wzrosła również wartość ropy naftowej. Cena ropy Brent (wydobywanej z dna Morza Północnego) dotarła do istotnego oporu na poziomie 83,00 USD (szczyt z przełomu lipca i sierpnia br.). Tym samym zrealizował się zasięg formacji odwróconej głowy z ramionami, powstałej w notowaniach surowca w sierpniu. Dalsze zmiany wartości ropy naftowej zależą od tego, czy zostanie pokonany opór 83,00 USD. Jeśli tak, to będziemy prawdopodobnie obserwować wzrost w kierunku tegorocznych szczytów usytuowanych pod 90,00 USD. Z kolei jeżeli bariera ta zatrzyma wzrost, powinien dokonać się powrót do konsolidacji. Zachowanie notowań innych surowców i wartości dolara wskazuje, że powinien zrealizować się pierwszy z wymienionych scenariuszy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK