| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Porównanie kredytów hipotecznych - Gold Finance, sierpień 2009 r.

Porównanie kredytów hipotecznych - Gold Finance, sierpień 2009 r.

Nadal w ofertach banków znaleźć można kredyty hipoteczne w walutach obcych na 100 proc. wartości nieruchomości. Z miesiąca na miesiąc jednak zmieniają się warunki przyznania takich kredytów i ich marże.

Załóżmy, że jesteśmy zainteresowani uzyskaniem kredytu w kwocie 250 tys. na 30 lat bez wkładu własnego. Przy takich parametrach najniżej oprocentowany kredyt walutowy, zarówno w CHF, euro, jaki USD otrzymamy w mBanku i Multibanku, co szczegółowo prezentuje tabela 2. Uwzględniając natomiast kredyt złotówkowy, to najniżej oprocentowany kredyt możemy uzyskać w Eurobanku (po wykupieniu wymaganego przez Bank pakietu ubezpieczeń na życie) oraz w PKO BP. Biorąc pod uwagę takie parametry kredytu należy jednak pamiętać, że w wielu Bankach wystarczy wykazać się 10% wkładem własnym, aby móc liczyć na atrakcyjniejszy poziom marż niż w przypadku kredytu bez wkładu własnego.

Wiele osób zainteresowanych kredytem hipotecznym coraz częściej zadaje sobie pytanie: „A może kredyt w euro?”. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie, w wielu bankach obowiązują bowiem obecnie promocyjne oferty dla kredytów, zwłaszcza w zakresie prowizji za udzielenie kredytu, czy też wysokości marż. W niektórych bankach stawki marż dla kredytów w euro są niższe niż dla kredytów w CHF, przy takich samych parametrach. Załóżmy, że jesteśmy zainteresowani zakupem nieruchomości w kwocie 300 tys. zł. Dysponujemy wkładem własnym w wysokości 50 tys. złotych. Na jaki kredyt w euro możemy zatem liczyć?

Przy takich parametrach kredytu możemy liczyć na ofertę sześciu banków. Oprocentowanie kredytu będzie kształtować się w przedziale 4,24%-5,29%, a rata kredytu od 1183 zł do 1390 zł, uwzględniając maksymalny okres kredytowania w danym banku.

Najniżej oprocentowany kredyt możemy uzyskać w Banku DnB Nord i Deutsche Banku. Biorąc pod uwagę maksymalny okres kredytowania, możemy liczyć nawet na 45 lat w Multibanku i mBanku. Prowizja za udzielenie kredytu w euro kształtuje się w przedziale 0%-2,2%. Bank DnB Nord nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie kredytu w euro. Reasumując, oferta kredytów w euro jest coraz ciekawsza. Rozpatrując pozyskanie kredytu w walucie, Klienci powinni również bardzo dokładnie rozważyć ofertę kredytów w euro, gdyż niektóre banki stosują niższe poziomy marż niż w przypadku kredytów w CHF.

Na rynku można zaobserwować ostatnio coraz większe zainteresowanie Klientów uzyskaniem kredytu na zakup działki pod budowę własnego domu. Jak wygląda obecnie sytuacja w zakresie tego typu kredytów? Załóżmy, że chcielibyśmy zakupić działkę budowlaną w cenie 125 tys. zł i dysponujemy wkładem własnym w wys. 25 tys. zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernard Waszczyk

Analityk rynku funduszy inwestycyjnych Open Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK