| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów mieszkaniowych - maj 2010

Ranking kredytów mieszkaniowych - maj 2010

Na przełomie kwietnia i maja wiele banków wprowadziło nowe oferty kredytów mieszkaniowych. Ostra walka o klienta spowodowała, że marże kredytów hipotecznych szybko spadają.

Jeśli oferta wymaga spełnienia licznych dodatkowych warunków, bardzo ważne jest umiejętne zsumowanie kosztów kredytu. Szczególnie istotne jest spojrzenie na koszty ubezpieczeń. Wiele ofert bez prowizji w zamian wymaga od klienta innych nakładów.

Klęska urodzaju sprawiła, że należące do BRE: mBank i MultiBank wycofały się z promocji na marżę dla kredytów w euro. Banki zamiast 2,5 proc., niezależnie od kwoty kredytu oraz wskaźnika LTV, zaczynają naliczać 3 proc. marżę. Pozostała natomiast promocyjna stawka 2 proc. dla kredytów w złotych, niezależnie od kwoty oraz LTV.

Na ostre cięcie marży zdecydował się największy gracz na rynku kredytów mieszkaniowych - PKO BP. W maju zmniejszył marżę minimalną z grubo ponad 2 proc. na przedział między 1,6 - 1,7 proc. Z promocji skorzystają klienci, którzy do 30 czerwca złożą wniosek o udzielenie kredytu i do 31 lipca podpiszą umowę. Klienci PKO BP mają też szansę na kredyt w euro na 100 proc wartości nieruchomości. Standardowo bank finansował w walucie 90 proc. Pod warunkiem jednak, że zainteresowany założy rachunek Superkonto z dostępem elektronicznym, weźmie kartę kredytową i zaangażuje się w Program Oszczędnościowy „Niższa Rata”, czyli inwestowanie w dwa subfundusze PKO Parasolowy – SFIO: PKO Akcji Plus i PKO Zrównoważony Plus. Klientom oferowane są trzy warianty programu: „Niższa Rata 200”, „Niższa rata 300” i „Niższa rata 400”. Wybór konkretnego wariantu jest dokonywany indywidualnie w przypadku każdego klienta.

W PKO BP można uniknąć płacenia prowizji w zamian za ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy, na wypadek hospitalizacji wraz z assistance medycznym na okres 4 lat. Jego koszt to 3,25 proc.

W maju na dalszą poprawę warunków kredytowych zdecydował się BZ WBK. Obniżył marże i prowizje nie tylko dla swoich klientów. Osoby, które zdecydują się na założenie rachunku i przelewania na konto min. 2 tys. zł miesięcznie, mogą liczyć na marżę 1,7 zamiast 2,5 proc. Jeśli do tego dokupią ubezpieczenie (obejmujące co najmniej ryzyka śmierci oraz trwałej i całkowitej niezdolności do pracy lub ryzyka utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy), marża spadnie do 1,5 proc. Bank premiuje znanych sobie klientów związanych z bankiem od co najmniej 4 miesięcy niższą prowizją niż dla pozostałych. Prowizja dla nich wynosi 2,5 proc., a dla pozostałych 3 proc. Jeśli ktoś założy rachunek Prestiż lub VIP i zostanie uznany przez bank za VIP-a, może otrzymać marżę 1,35 i prowizję od 2 do 2,5 proc.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK