| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Gdzie najszybciej dostaniemy duży kredyt

Gdzie najszybciej dostaniemy duży kredyt

Powszechnie uważa się, że w bankach oferujących dobre warunki kredytu na decyzję o przyznaniu kredytu czeka się dłużej. Analitycy Home Broker sprawdzili w których bankach procedury kredytowe trwają najkrócej.

Doradcy zwracają też uwagę na długi proces oczekiwania na uruchomienia kredytu w Polbanku. Bank ten cieszył się w ostatnich miesiącach dużym zainteresowaniem klientów ze względu na ofertę zarówno w euro, jak i we frankach, a także za jeden z najbardziej liberalnych sposobów wyliczania zdolności kredytowej. W tym miesiącu bank dość istotnie zaostrzył jednak warunki udzielania kredytów (m.in. podniósł marże i zmniejszył zdolność kredytową). Stosunkowo nisko został też sklasyfikowany w naszym zestawieniu Deutsche Bank, który podobnie, jak DnB Nord, ma w opinii doradców dość rygorystyczne wymagania w zakresie dokumentacji.

Bank

Pozycja w rankingu szybkości

ING BŚ

1

Pekao SA

2

Nordea Bank

3

Eurobank

4

Lukas Bank

5

Multibank

6

mBank

7

BZ WBK

8

Pekao BH

9

PKO BP

10

Millennium

11

BOŚ Bank

12

BGŻ

13

Deutsche Bank PBC

14

Polbank

15

DnB NORD

16

Źródło: Home Broker Doradcy Finansowi

Czas rozpatrywania wniosku zwykle jest niewiadomą

Czas rozpatrywania wniosku kredytowego może mieć bardzo istotne znaczenie dla klienta na przykład w sytuacji, gdy wpłacił zadatek, a w umowie przedwstępnej przyjęto dosyć krótki termin, w jakim powinna zostać podpisana umowa ostateczna. Przedłużające się procedury w bankach mogą narazić takich klientów na stratę. Poza tym, szybkość udzielania kredytów to jeden z najtrudniejszych do zbadania przez indywidualnego klienta parametrów oferty poszczególnych banków.
Dodaliśmy do niego jeszcze jeden – zdolność kredytową. Wzięliśmy pod uwagę maksymalną kwotę kredytu w złotych, na jaką może liczyć 4-osobowa rodzina o łącznych dochodach 8 tys. zł netto. Obliczyliśmy następnie, o ile maksymalna zdolność w poszczególnych bankach odbiega od mediany dla rynku (dane na osi Y). Na podstawie wyników szybkości oraz zdolności kredytowej stworzyliśmy mapę banków. Za szybkość przyznawaliśmy punkty dodatnie i ujemne (suma na osi X).

Banki znajdujące się w prawej górnej ćwiartce wykresu mają jednocześnie sprawny proces oraz liberalnie wyliczają zdolność. Z kolei banki w lewej dolnej ćwiartce są mniej hojne i jednocześnie czas oczekiwania na wypłatę środków jest dłuższy od średniej. Są też banki pośrednie. Przykładowo BOŚ, nie wyróżnia się na plus pod względem szybkości procesowania wniosków, ale za to jest w stanie udzielić dosyć dużego kredytu. Na drugim biegunie mamy Lukas Bank – sprawny procesowo (piąte miejsce) i jednocześnie bardzo rygorystyczny w wyliczaniu zdolności.

Kalkulator rat kredytu

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Peugeot Ciesielczyk

- autoryzowany koncesjoner marki Peugeot w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK