| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Kiedy kredyt i pożyczka konsumpcyjna będą tańsze?

Kiedy kredyt i pożyczka konsumpcyjna będą tańsze?

Z kredytami i pożyczkami gotówkowymi w bardziej rozsądnej cenie prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia dopiero w okolicach świąt. Banki nie chcą myśleć o tańszych kredytach i pożyczkach konsumpcyjnych. Na obniżenie ceny kredytu i pożyczki gotówkowej mogą liczyć posiadacze rachunków osobistych.

Coraz bardziej ostrożne podejście do udzielania kredytów konsumpcyjnych da się również dostrzec po tym, jak ważne dla banków stały się plany klientów wobec środków, pochodzących z pożyczki. Co prawda kredyty gotówkowe mogą być przeznaczane na dowolny cel, ale część instytucji finansowych jest nawet skłonna obniżyć oprocentowanie, jeśli pieniądze zostaną przeznaczone na wcześniej określony cel.

Credit Agricole (dawniej Lukas Bank) w kredycie remontowym obniża oprocentowanie o 2 pkt proc., jeśli klient dostarczy rachunki, potwierdzające wydatki remontowe. O tyle samo stawkę oprocentowania nominalnego obniży Meritum Bank, gdzie lista celów, możliwych do zrealizowania, jest znacznie dłuższa (m.in.: wakacje, remont, zakup samochodu, sprzętu komputerowego czy AGD/RTV). Z kolei Kredyt Bank może zmniejszyć oprocentowanie kredytu gotówkowego o 3 pkt. proc. po udokumentowaniu przez klienta wydatków.

Nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie kredyty gotówkowe miały zacząć tanieć. Banki, w trosce o swoją kondycję, wciąż będą niechętne do poluzowania wymagań, stawianych kredytobiorcom. Choć po zeszłorocznych niepowodzeniach bankowcy prawdopodobnie będą ostrożni w wydawaniu środków na świąteczne kampanie reklamowe, można spodziewać się próby zwiększenia sprzedaży kredytów i pożyczek gotówkowych w okresie przedświątecznym..

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KSP Legal & Tax Advice

Tworzymy rozwiązania dla biznesu. Zespół Doradztwa Podatkowego. Obsługa prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK