REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Podziękowania powinny zawierać informację o znaczeniu udzielonej pomocy.
Podziękowania powinny zawierać informację o znaczeniu udzielonej pomocy.

REKLAMA

REKLAMA

Podejmujesz działania z zakresu edukacji, polityki społecznej, a własne środki nie pozwalają Ci na realizację projektów? Warto poszukać sponsora, który pokryje część lub całość wydatków. Po otrzymaniu wsparcia nie zapomnij napisać listu z podziękowaniami dla darczyńcy. To jak je napiszesz, może zaważyć na tym, czy otrzymasz kolejne wsparcie w przyszłości.

Wiele organizacji pozarządowych: fundacji i stowarzyszeń, jak również instytucji państwowych stara się pozyskać dla swojej działalności sponsora. Z drugiej strony wielu prywatnych przedsiębiorców chętnie przekazuje swoje fundusze na szczytne cele. Trzeba jednak przekonać właściciela przedsiębiorstwa, że to właśnie Twój projekt zasługuje na jego uwagę i wsparcie. Jeśli już pozyskałeś sponsora dla swoich działań – masz świadomość jak wielką pracę wykonałeś. Warto utrzymać tę relację. Dobrym początkiem jest napisanie podziękowania dla sponsora.

REKLAMA

Jak zacząć

Podobnie jak w innym oficjalnym liście należy poprawnie zaadresować pismo – skierować je do prezesa lub dyrektora firmy.

Na co zwrócić uwagę

Podziękowania powinny zawierać informację o znaczeniu pomocy, możesz napisać:

„Pragniemy podziękować za wsparcie finansowe udzielone naszemu projektowi. Dzięki państwa pomocy możliwy był zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla trójki naszych pacjentów”.

Można też napisać:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Dziękujemy za wsparcie naszej działalności oświatowej. Dzięki Państwa pomocy będzie możliwe zorganizowanie cyklu szkoleń zawodowych dla młodocianych matek w naszym mieście”.

Polecamy: Listy i notatki służbowe wysyłane mailem

Możesz też zaproponować osobiste skontrolowanie wydanych środków. Napisz wówczas:

„Jeśli byłby Pan/Pani zainteresowany obejrzeniem zakupionego sprzętu/zapoznaniem się ze sposobem organizowania szkoleń, zapraszamy do siedziby naszej fundacji/organizacji”.

By podtrzymać kontakt ze sponsorem możesz go zaprosić na spotkanie z osobami, które korzystają z jego pomocy. Szczególnie w przypadku, gdy darczyńca wspomaga działania na rzecz dzieci, młodzieży czy osób niepełnosprawnych, bywa często zapraszany na przedstawienia organizowane ku jego czci.

Polecamy: Zasady skutecznej korespondencji

Wygląd zewnętrzny podziękowań

Podobnie jak w przypadku innych oficjalnych listów, należy wybrać dobrej jakości papier, kopertę dopasować do formatu i koloru papieru listowego. Zdarza się również, że dzieci lub młodzież, którzy są odbiorcami pomocy wysyłają podziękowania do sponsora na własnoręcznie wykonanych kartkach lub przygotowują życzenia w takiej właśnie formie. Jest to miły gest, jednak nie wolno zapominać o oficjalnych podziękowaniach.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA