| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Bezpieczeństwo > Numery CVV2/CVC2

Numery CVV2/CVC2

W jaki sposób weryfikowane są transakcje internetowe? Czy numer i data ważności karty wystarczą do przeprowadzenia transakcji internetowej lub przez telefon?

Do przeprowadzenia transakcji zdalnej MO/TO niezbędne jest podanie numeru karty płatniczej, danych posiadacza karty, terminu ważności i kodu CVC2 lub CVV2. Transakcje MO/TO są to transakcje bez fizycznej obecności karty płatniczej, np. transakcje telefoniczne lub internetowe.

Kod CVC2 lub CVV2 drukowany jest na rewersie karty, są to 3 ostatnie cyfry na pasku podpisu posiadacza karty. Kody te umieszczone są jedynie na karcie płatniczej i w systemie informatycznym banku, nie mogą one istnieć w żadnej innej bazie danych, nie są też drukowane na potwierdzeniach transakcji z terminali POS. Sprzedawca w sklepie po weryfikacji transakcji nie może przechowywać u siebie kodów CVV2/CVC2.

Weryfikacja kodem CVV2/CVC2 zwiększa bezpieczeństwo transakcji internetowych i ogranicza możliwość posługiwania się cudzymi kartami w sieci internetowej. Nie należy mylić weryfikacji kodem CVV2/CVC2 z weryfikacja za pomocą hasła 3D Seure (MasterCard SecureCode lub Verified by Visa), hasła nadane w systemie 3D Secure nie są drukowane na karcie.

Nazwa CVV2 (Card Verification Value 2) używana jest przez system Visa. Odpowiednikiem CVV2 w systemie MasterCard jest CVC2 (Card Verification Code 2). W systemie American Express są to 4 cyfry wydrukowane płasko na awersie karty ponad numerem karty płatniczej - 4DBC (Four Digit Batch Code).

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »