| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Bezpieczeństwo > Numery CVV2/CVC2

Numery CVV2/CVC2

W jaki sposób weryfikowane są transakcje internetowe? Czy numer i data ważności karty wystarczą do przeprowadzenia transakcji internetowej lub przez telefon?

Do przeprowadzenia transakcji zdalnej MO/TO niezbędne jest podanie numeru karty płatniczej, danych posiadacza karty, terminu ważności i kodu CVC2 lub CVV2. Transakcje MO/TO są to transakcje bez fizycznej obecności karty płatniczej, np. transakcje telefoniczne lub internetowe.

Kod CVC2 lub CVV2 drukowany jest na rewersie karty, są to 3 ostatnie cyfry na pasku podpisu posiadacza karty. Kody te umieszczone są jedynie na karcie płatniczej i w systemie informatycznym banku, nie mogą one istnieć w żadnej innej bazie danych, nie są też drukowane na potwierdzeniach transakcji z terminali POS. Sprzedawca w sklepie po weryfikacji transakcji nie może przechowywać u siebie kodów CVV2/CVC2.

Weryfikacja kodem CVV2/CVC2 zwiększa bezpieczeństwo transakcji internetowych i ogranicza możliwość posługiwania się cudzymi kartami w sieci internetowej. Nie należy mylić weryfikacji kodem CVV2/CVC2 z weryfikacja za pomocą hasła 3D Seure (MasterCard SecureCode lub Verified by Visa), hasła nadane w systemie 3D Secure nie są drukowane na karcie.

Nazwa CVV2 (Card Verification Value 2) używana jest przez system Visa. Odpowiednikiem CVV2 w systemie MasterCard jest CVC2 (Card Verification Code 2). W systemie American Express są to 4 cyfry wydrukowane płasko na awersie karty ponad numerem karty płatniczej - 4DBC (Four Digit Batch Code).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »