| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Bezpieczeństwo > Numery CVV2/CVC2

Numery CVV2/CVC2

W jaki sposób weryfikowane są transakcje internetowe? Czy numer i data ważności karty wystarczą do przeprowadzenia transakcji internetowej lub przez telefon?

Do przeprowadzenia transakcji zdalnej MO/TO niezbędne jest podanie numeru karty płatniczej, danych posiadacza karty, terminu ważności i kodu CVC2 lub CVV2. Transakcje MO/TO są to transakcje bez fizycznej obecności karty płatniczej, np. transakcje telefoniczne lub internetowe.

Kod CVC2 lub CVV2 drukowany jest na rewersie karty, są to 3 ostatnie cyfry na pasku podpisu posiadacza karty. Kody te umieszczone są jedynie na karcie płatniczej i w systemie informatycznym banku, nie mogą one istnieć w żadnej innej bazie danych, nie są też drukowane na potwierdzeniach transakcji z terminali POS. Sprzedawca w sklepie po weryfikacji transakcji nie może przechowywać u siebie kodów CVV2/CVC2.

Weryfikacja kodem CVV2/CVC2 zwiększa bezpieczeństwo transakcji internetowych i ogranicza możliwość posługiwania się cudzymi kartami w sieci internetowej. Nie należy mylić weryfikacji kodem CVV2/CVC2 z weryfikacja za pomocą hasła 3D Seure (MasterCard SecureCode lub Verified by Visa), hasła nadane w systemie 3D Secure nie są drukowane na karcie.

Nazwa CVV2 (Card Verification Value 2) używana jest przez system Visa. Odpowiednikiem CVV2 w systemie MasterCard jest CVC2 (Card Verification Code 2). W systemie American Express są to 4 cyfry wydrukowane płasko na awersie karty ponad numerem karty płatniczej - 4DBC (Four Digit Batch Code).

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Rozwoju Biznesu

Firma doradczo-szkoleniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »