| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rodzaje funduszy > Jakie były wyniki funduszy akcji i obligacji w styczniu 2011?

Jakie były wyniki funduszy akcji i obligacji w styczniu 2011?

Po miesiącach rozczarowań fundusze z grupy akcji polskich małych i średnich spółek przyniosły zadowalające wyniki i trafiły do czołówki najlepszych grup. Największą stopę zwrotu w tej kategorii przyniósł KBC Akcji Małych Spółek SFIO (+2,8%). Czy znasz styczniowy ranking TFI? Sprawdź, które Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych miało najlepsze wyniki według ekspertów z Expandera i Dziennika Gazety Prawnej.

Nie należy jednak zapominać o czyhających zagrożeniach. Nad rynkami wciąż wisi klątwa państw peryferyjnych strefy euro, która bardzo szybko może ponownie przypomnieć o ryzyku inwestowania na rynkach akcji. Awersję do ryzyka powinna również wzmacniać niepewna sytuacja polityczna w Egipcie oraz obawy o rozprzestrzenienie się fali protestów na kolejne kraje arabskie. Jedno z ostrzeżeń dla „rynku byka” na rodzimym parkiecie stanowi wskaźnik wyprzedzający CLI, obliczany przez OECD dla Polski. Historycznie indeks ten dość wskazywał na punkty zwrotne na rynku akcji, natomiast w ostatnich miesiącach widoczne jest wyhamowanie dynamiki jego wzrostu. Jeśli kolejne odczyty okażą się niższe niż poprzednie, można je odebrać jako zwiastun zmian trendu wskaźnika na spadkowy, co zwiększy prawdopodobieństwo wystąpienia głębszej korekty na rynku akcji. Ów trend jest mierzony jako 6-miesięczna średnia krocząca. Następna publikacja z tego zakresu będzie miała miejsce 14 lutego. Negatywny wydźwięk dla inwestorów ma również modyfikacja systemu emerytalnego i związane z tym plany obniżenia wysokości składki przekazywanej do OFE. Coraz większy niepokój budzi również utrzymujący się wysoki deficyt budżetowy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Padała

Instruktorka nauki jazdy kat.B z uprawnieniami egzaminatora

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK