| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Próba zawracania korekty

Próba zawracania korekty

Po środowym sporym spadku na naszym parkiecie i niemniejszej zniżce na Wall Street, można się było spodziewać sporych spadków dziś rano. Jak się okazało, nie było tak źle i główne indeksy przez całą sesję broniły się przed głębszą przeceną. To jeszcze za mało, by myśleć o zakończeniu korekty, ale rynek pokazuje, że nie ma większej ochoty na spadki. A potwierdzeniem tego są malejące obroty.

Na światowym rynku walutowym pierwsza część dnia przebiegała dość spokojnie. Ranek przyniósł kontynuację umacniania się amerykańskiej waluty, rozpoczętego środę pod koniec dnia. Rankiem za euro płacono 1,35 dolara, jednak wspólna waluta szybko zaczęła odrabiać straty i około godziny 11.00 zdrożała do 1,36 dolara.

Nasza waluta wiernie podążała śladem pary euro/dolar. Tuż po rozpoczęciu handlu, za dolara trzeba było płacić 3,31 zł, o 11 groszy więcej, niż w środę rano. Jeszcze przed południem złoty zdołał odrobić 3 grosze. Podobnie było w przypadku euro, którego kurs dochodził do 4,49 zł, a następnie spadł do 4,47 zł. Za franka chwilami trzeba było płacić 2,98 zł. Około godziny 16.00 złoty powrócił do stanu z początku dnia, więc w sumie zmiany były niewielkie i można mówić o chwilowej przerwie w trwającej od kilku dni tendencji tracenia mocy przez naszą walutę.

Inwestorzy wciąż z wielką uwagą wpatrują się w to, jak rozwija się sytuacja na giełdzie w Stanach Zjednoczonych. Widać to było wyraźnie w końcówce dzisiejszej sesji. Gdy otwarcie za oceanem wypadło na niewielkim plusie, nasze indeksy natychmiast ruszyły do odrabiania niewielkich strat. Gdy wskaźniki na Wall Street lekko się cofnęły, WIG20 zareagował nerwowo. Losy korekty leżą więc w rękach amerykańskich inwestorów. Jeśli okaże się, że tamtejsze indeksy będą kontynuować marsz w dół, choćby w reakcji na znów nieco gorsze informacje z rynku pracy, czeka nas jutro dalszy ciąg korekty.

Czytaj także

Ekspert:

Roman Przasnyski

Główny analityk Gold Finance.

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK