| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Warszawa na czele giełdowej stawki

Warszawa na czele giełdowej stawki

Nasza giełda była dziś niezaprzeczalnie liderem wzrostów w skali światowej. Oczywiście malkontenci będą ten fakt kontestować, twierdząc, że to tylko chwilowy wybryk natury i efekt spekulacyjnej gry kapitału nieznanego pochodzenia. Kapitału, który jeszcze kilka dni temu miał zupełnie inne zamiary i dążył do pogrążenia nas w giełdowym piekle.

Złoty zaczął dzień od wyraźnego umocnienia się wobec głównych walut. Dolar taniał o 4-6 groszy (trzeba było za niego płacić 3,75 zł), euro o 3-5 groszy (4,73 zł), a frank o 3-4 grosze (3,19 zł). Takie zachowanie naszej waluty można uznać za dość nietypowe, biorąc pod uwagę poniedziałkową fatalną sesję giełdową w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio w takich przypadkach dolar się umacniał. Dziś przed południem nieco tracił w stosunku do euro i to pomogło złotemu. W ciągu dnia sytuacja jednak była dość zmienna, co wpływało także na notowania złotego. Pod koniec dnia za dolara trzeba było płacić 3,76 zł (o 2,5 grosza mniej niż w poniedziałek), za euro 4,73 zł (o 3,5 grosza mniej) a za franka 3,2 zł (o 2 grosze mniej). Charakterystyczne jest to, że już od kilku dni w trakcie sesji obserwuje się zmiany tendencji, a nie jednoznaczne ruchy, jak na początku drugiej dekady lutego.

Na rynkach finansowych wciąż panuje duża nerwowość, przejawiająca się znacznymi wahaniami cen akcji i wartości indeksów. W takiej sytuacji trudno dokonywać jakichkolwiek prognoz. Nastroje inwestorów ulegają polaryzacji. Decyzje obarczone są coraz większym ryzykiem. Analiza techniczna wskazuje, że mogą nas czekać spore spadki, szczególnie jeśli chodzi o indeksy za oceanem. Prawdopodobnie będzie to ostatnia, być może najbardziej gwałtowna fala, kończąca bessę. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę cykliczność zmian na giełdach, można się spodziewać przełomu już w najbliższych dniach.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Roman Przasnyski

Główny analityk Gold Finance.

Źródło:

Własne

Zdjęcia


CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK