REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?
Jakie dokształcić się za pieniądze unijne w Warszawie?

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli ukończyłeś 45 lat, mieszkasz i pracujesz w województwie mazowieckim i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe to teraz masz na to szansę. właśnie trwa nabór uczestników do projektu „Dojrzali, kompetentni w pracy”, który realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie we współpracy z władzami Warszawy i z Wojewódzkim Urzędem Pracy.

Jeśli chcesz za darmo nauczyć się języka angielskiego, poznać zasady zarządzania projektami lub podstawy księgowości to nie czekaj tylko zgłoś już dzisiaj swój udział w projekcie.

REKLAMA

Kto może wziąć udział w projekcie?

REKLAMA

W projekcie mogą wziąć udział osoby, które:
- w momencie przystąpienia do projektu mają ukończone 45 lat,
- mieszkają w woj. mazowieckim, w szczególności w m.st. Warszawie, głównie w Dzielnicach: Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer,
- posiadają status osoby zatrudnionej na terenie woj. mazowieckiego (z wyłączeniem osób prowadzących działalność gospodarczą),
- nie były karane za przestępstwa skarbowe, korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. 

O kwalifikacji na kurs decydować będą m.in. staż pracy, wykształcenie, rodzaj zatrudnienia, rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku takich samych kwalifikacji o miejscu na liście podstawowej lub rezerwowej rozstrzyga kolejność zgłoszeń.

Jak wziąć udział w projekcie?

REKLAMA

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny zgłosić swoją chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie i dostarczenie tzw. deklaracji uczestnictwa. Musimy pamiętać, że samo wypełnienie i złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału w projekcie, ponieważ kandydaci uczestniczą najpierw w procesie rekrutacji.

Wersja elektroniczna deklaracji uczestnictwa dostępna jest m.in. na stronie internetowej http://europa.um.warszawa.pl skąd należy ją pobrać i wypełnić.
Wypełnione deklaracje uczestnictwa w projekcie należy dostarczyć do wyznaczonych przez organizatora punktów w:
- Urzędach Dzielnic (Targówek, Praga Północ, Praga Południe, Wola, Śródmieście, Ursynów, Wawer),
- Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Warszawie,
- w Biurze Projektu w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Kandydat do projektu może złożyć tylko jedną deklarację uczestnictwa. Nie można wprowadzać poprawek do złożonych deklaracji. Druga deklaracja złożona przez tę samą osobę nie będzie podlegać ocenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły w trakcie trwania projektu, jednak nie dłużej niż do dnia rozpoczęcia ostatniego kursu tj. do dnia 1 marca 2012 r. W ramach rekrutacji do udziału w projekcie zostanie wybranych 420 uczestników.

Polecamy: Jak unia wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jak wypełnić deklarację uczestnictwa?

Deklaracja uczestnictwa zawiera:
- dane osobowe kandydata,
- potwierdzenie statusu formalnego osoby jako zgodnego z wymogami projektu,
- poświadczenie pracodawcy dotyczące zatrudnienia,
- oświadczenie uczestnika o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w Deklaracji dla potrzeb procesu rekrutacji w projekcie „Dojrzali, kompetentni w pracy”.

Deklaracja uczestnictwa musi być:
- wypełniona w języku polskim,
- wypełniona komputerowo lub w sposób czytelny odręcznie drukowanymi literami,
- wypełniona we wszystkich polach,
- złożona w wersji papierowej zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Organizatora,
- złożona w kopercie bądź w inny trwale spięty sposób.

W deklaracji uczestnictwa możemy wybrać maksymalnie dwa kursy, w których chcemy wziąć udział. Następuje to poprzez postawienie cyfry 1 oraz 2 przy nazwie danego kursu. W przypadku wyboru kursu nauki języka angielskiego oraz ECDL należy dodatkowo wybrać poziom zaawansowania.

W jakich szkoleniach mogę wziąć udział?

W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie następujących szkoleń:
- język angielski (100 godzin, 10 edycji),
- ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (150 godzin, 10 edycji),
- podstawy księgowości z obsługą komputera (142 godziny, 4 edycje),
- sprzedawca z obsługą komputera (120 godzin, 1 edycja),
- diagnosta samochodowy (117 godzin, 1 edycja),
- wizaż (100 godzin, 1 edycja),
- prawo jazdy kat. C (60 godzin, 1 edycja),
- certyfikowany likwidator szkód (40 godzin, 1 edycja),
- przedsiębiorczość (60 godzin, 4 edycje),
- zarządzanie projektami (60 godzin, 4 edycje),
- negocjacje i komunikacja społeczna (20 godzin, 5 edycji).

Polecamy: Jakie są możliwości szkolenia pracowników ze środków unijnych?

Jak przebiega proces rekrutacji do udziału w projekcie?

Proces rekrutacji prowadzony jest za pomocą deklaracji uczestnictwa i składa się z następujących czterech etapów:
- Etap I – weryfikacja formalna deklaracji uczestnictwa,
- Etap II – weryfikacja merytoryczna deklaracji uczestnictwa przez Komisję Kwalifikacyjną,
- Etap III - Testy kwalifikacyjne na kursy językowe. O terminie testu kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną – e-mail,
- Etap IV – rozmowa rekrutacyjna z wybranymi przez Komisję Kwalifikacyjną osobami.

Szczegółowe zasady naboru i organizacji projektu znajdują się w „ Regulamin rekrutacji i uczestnictwa”, który dostępny jest na stronach internetowych projektu pod adresem strony internetowej: www.kompetentniwpracy.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA