| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

Wsparcie w ramach funduszy unijnych mogą otrzymać również mikro- i mali przedsiębiorcy realizujący swoje projekty na terenie województwa łódzkiego. Wkrótce rozpocznie się nabór projektów.

Takie możliwości oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego, w ramach działania III.6 „Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw”. Zgodnie z ostatnimi informacjami nabór wniosków o dofinansowane do tego działania zaplanowany został na wrzesień br.

Wszystkie aktualne informacje o terminach naboru jak również wzory dokumentów i wytycznych, których znajomość jest niezbędna do skutecznego aplikowania o środki unijne znajdują się na stronach internetowych organizatora konkursu tj. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, pod adresem: http://www.cop.lodzkie.pl/

Pomimo, iż nabór został zaplanowany dopiero na III/IV kwartał tego roku, już teraz warto pomyśleć o swoich szansach na przyznanie unijnego wsparcia dla swojej firmy. Opierając się na dokumentach programowych już teraz możemy przewidzieć zasady i tryb przeprowadzania konkursu, aby mieć czas na staranne przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. 

Zobacz także: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Dla kogo unijne wsparcie?

Ze środków unijnych dostępnych w ramach tego działania mogą skorzystać wyłącznie mikro- i małe przedsiębiorstwa, które zrealizują projekty na terenie województwa łódzkiego. Ponadto działanie to skierowane jest wyłącznie na przedsiębiorstwa działające dłużej niż 12 miesięcy. Podsumowując z możliwości wsparcia w ramach tego działania zostały wyłączone, zgodnie z terminologią unijną, średnie i duże przedsiębiorstwa jak również tzw. start-upy.

W określeniu czy nasza firma należy do sektora mikro-, małych czy średnich przedsiębiorstw, możemy posłużyć się aplikacją internetową pn. „Kwalifikator MSP”, która zamieszczona jest na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem: http://www.parp.gov.pl

Na jakie działania?

Działanie to ma za zadanie pomóc przedsiębiorcom w kontynuacji bieżącej działalności gospodarczej lub zmianie jej profilu. Mikro- i małe przedsiębiorstwa mogą uzyskać w ramach tego działania dofinansowanie na rozpoczęcie bądź kontynuacje bezpośrednich inwestycji oraz na doradztwo w zakresie poprawy efektywności prowadzenia działalności gospodarczej. Dofinansowanie przeznaczone jest również dla projektów z zakresu udziału w targach, wystawach i misjach gospodarczych, oraz wsparcia promocji produktów lokalnych i regionalnych.

Projekty szkoleniowe lub doradcze mogą stanowić jedynie komponent projektu inwestycyjnego.

Polecamy serwis Umowy w firmie

W ramach planowanego konkursu wspierane będą działania inwestycyjne, które mogą polegać m.in. na modernizacji przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia na rynek nowego lub ulepszonego produktu lub usługi, zmian w procesie produkcji, unowocześnianie środków produkcji, jak również wdrażanie technologii zapobiegających zanieczyszczeniu środowiska. Wspierane będą również działania promocyjne lokalnych i regionalnych produktów oraz udział w targach i wystawach. 

Szczegółowy zakres wsparcia unijnego zostanie określony w dokumentacji konkursowej oraz w regulaminie przeprowadzania konkursu. Podane powyżej dane mają charakter ogólnikowy i zostaną uszczegółowione w momencie ogłoszenia konkursu.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Konieczny Grzybowski Polak sp. k.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »