| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

Jak pozyskać fundusze na rozwój najmniejszych firm w województwie łódzkim

Wsparcie w ramach funduszy unijnych mogą otrzymać również mikro- i mali przedsiębiorcy realizujący swoje projekty na terenie województwa łódzkiego. Wkrótce rozpocznie się nabór projektów.

Takie możliwości oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego, w ramach działania III.6 „Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw”. Zgodnie z ostatnimi informacjami nabór wniosków o dofinansowane do tego działania zaplanowany został na wrzesień br.

Wszystkie aktualne informacje o terminach naboru jak również wzory dokumentów i wytycznych, których znajomość jest niezbędna do skutecznego aplikowania o środki unijne znajdują się na stronach internetowych organizatora konkursu tj. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, pod adresem: http://www.cop.lodzkie.pl/

Pomimo, iż nabór został zaplanowany dopiero na III/IV kwartał tego roku, już teraz warto pomyśleć o swoich szansach na przyznanie unijnego wsparcia dla swojej firmy. Opierając się na dokumentach programowych już teraz możemy przewidzieć zasady i tryb przeprowadzania konkursu, aby mieć czas na staranne przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. 

Zobacz także: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Dla kogo unijne wsparcie?

Ze środków unijnych dostępnych w ramach tego działania mogą skorzystać wyłącznie mikro- i małe przedsiębiorstwa, które zrealizują projekty na terenie województwa łódzkiego. Ponadto działanie to skierowane jest wyłącznie na przedsiębiorstwa działające dłużej niż 12 miesięcy. Podsumowując z możliwości wsparcia w ramach tego działania zostały wyłączone, zgodnie z terminologią unijną, średnie i duże przedsiębiorstwa jak również tzw. start-upy.

W określeniu czy nasza firma należy do sektora mikro-, małych czy średnich przedsiębiorstw, możemy posłużyć się aplikacją internetową pn. „Kwalifikator MSP”, która zamieszczona jest na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem: http://www.parp.gov.pl

Na jakie działania?

Działanie to ma za zadanie pomóc przedsiębiorcom w kontynuacji bieżącej działalności gospodarczej lub zmianie jej profilu. Mikro- i małe przedsiębiorstwa mogą uzyskać w ramach tego działania dofinansowanie na rozpoczęcie bądź kontynuacje bezpośrednich inwestycji oraz na doradztwo w zakresie poprawy efektywności prowadzenia działalności gospodarczej. Dofinansowanie przeznaczone jest również dla projektów z zakresu udziału w targach, wystawach i misjach gospodarczych, oraz wsparcia promocji produktów lokalnych i regionalnych.

Projekty szkoleniowe lub doradcze mogą stanowić jedynie komponent projektu inwestycyjnego.

Polecamy serwis Umowy w firmie

W ramach planowanego konkursu wspierane będą działania inwestycyjne, które mogą polegać m.in. na modernizacji przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia na rynek nowego lub ulepszonego produktu lub usługi, zmian w procesie produkcji, unowocześnianie środków produkcji, jak również wdrażanie technologii zapobiegających zanieczyszczeniu środowiska. Wspierane będą również działania promocyjne lokalnych i regionalnych produktów oraz udział w targach i wystawach. 

Szczegółowy zakres wsparcia unijnego zostanie określony w dokumentacji konkursowej oraz w regulaminie przeprowadzania konkursu. Podane powyżej dane mają charakter ogólnikowy i zostaną uszczegółowione w momencie ogłoszenia konkursu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bernatowicz, Komorniczak, Mazur Radcy Prawni i Doradcy Podatkowi

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK