| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkurs 1.1.D.1a w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, związany z dofinansowaniem przedsięwzięć turystycznych, cieszył się tak ogromną popularnością, iż ocena formalna wszystkich złożonych wniosków zajęła Instytucji Pośredniczącej prawie 4 miesiące. Z czego wynika aż tak duża popularność tego typu konkursów?

Podmioty działające w branży turystycznej chcące czerpać z możliwości dofinansowania swoich projektów mogą skorzystać z poszczególnych programów operacyjnych, w tym: 16 Regionalnych Programów Operacyjnych , Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

W sierpniu 2009 roku Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, będąca Instytucją Pośredniczącą zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, ogłosiła po raz pierwszy konkurs związany z dofinansowaniem przedsięwzięć turystycznych. Konkurs dotyczył podschematu 1.1.D1a, a więc projektów inwestycyjnych zwiększających atrakcyjność turystyczną regionu ( z wykluczeniem projektów z zakresu tworzenia centrów pobytowych na EURO 2012 ).

Ze środków unijnych wspierane miały być inwestycje w środki trwałe i wartości niematerialne i prawne związane z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa i zmianami dotyczącymi dotychczasowego procesu produkcyjnego. Projekty biorące udział w konkursie musiały w znaczący sposób zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu Dolnego Śląska, a więc wpisać się w obowiązującą wersję Programu rozwoju Turystyki dla Województwa Dolnośląskiego. Wykluczone zostały zaś z dofinansowania projekty związane z prowadzeniem działalności uzdrowiskowej, bowiem tego typu inwestycje miały być dofinansowywane w ramach innego działania. 

Polecamy: serwis Mała firma

O wsparcie w ramach tego konkursu ubiegać się mogły przedsiębiorstwa z sektora MŚP, czyli mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność gospodarczą powyżej dwóch lat. Ponadto firma, która chciała brać udział w konkursie musiała prowadzić działalność w granicach administracyjnych województwa dolnośląskiego oraz zamierzać realizować na tym terenie planowaną inwestycje. 

Wysokość wsparcia uzależniona była od pewnych czynników, między innymi od wielkości przedsiębiorstwa i kategorii wydatków. Przykładowo mikro i małe przedsiębiorstwa planujące projekty inwestycyjne mogły uzyskać dofinansowanie do wysokości 60% kosztów kwalifikowanych, średnie natomiast do 50%. Minimalna wartość projektu nie mogła jednak przekroczyć kwoty 100 tysięcy złotych, maksymalna natomiast 8 milionów złotych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK