| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkurs 1.1.D.1a w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, związany z dofinansowaniem przedsięwzięć turystycznych, cieszył się tak ogromną popularnością, iż ocena formalna wszystkich złożonych wniosków zajęła Instytucji Pośredniczącej prawie 4 miesiące. Z czego wynika aż tak duża popularność tego typu konkursów?

Podmioty działające w branży turystycznej chcące czerpać z możliwości dofinansowania swoich projektów mogą skorzystać z poszczególnych programów operacyjnych, w tym: 16 Regionalnych Programów Operacyjnych , Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

W sierpniu 2009 roku Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, będąca Instytucją Pośredniczącą zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, ogłosiła po raz pierwszy konkurs związany z dofinansowaniem przedsięwzięć turystycznych. Konkurs dotyczył podschematu 1.1.D1a, a więc projektów inwestycyjnych zwiększających atrakcyjność turystyczną regionu ( z wykluczeniem projektów z zakresu tworzenia centrów pobytowych na EURO 2012 ).

Ze środków unijnych wspierane miały być inwestycje w środki trwałe i wartości niematerialne i prawne związane z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa i zmianami dotyczącymi dotychczasowego procesu produkcyjnego. Projekty biorące udział w konkursie musiały w znaczący sposób zwiększyć atrakcyjność turystyczną regionu Dolnego Śląska, a więc wpisać się w obowiązującą wersję Programu rozwoju Turystyki dla Województwa Dolnośląskiego. Wykluczone zostały zaś z dofinansowania projekty związane z prowadzeniem działalności uzdrowiskowej, bowiem tego typu inwestycje miały być dofinansowywane w ramach innego działania. 

Polecamy: serwis Mała firma

O wsparcie w ramach tego konkursu ubiegać się mogły przedsiębiorstwa z sektora MŚP, czyli mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność gospodarczą powyżej dwóch lat. Ponadto firma, która chciała brać udział w konkursie musiała prowadzić działalność w granicach administracyjnych województwa dolnośląskiego oraz zamierzać realizować na tym terenie planowaną inwestycje. 

Wysokość wsparcia uzależniona była od pewnych czynników, między innymi od wielkości przedsiębiorstwa i kategorii wydatków. Przykładowo mikro i małe przedsiębiorstwa planujące projekty inwestycyjne mogły uzyskać dofinansowanie do wysokości 60% kosztów kwalifikowanych, średnie natomiast do 50%. Minimalna wartość projektu nie mogła jednak przekroczyć kwoty 100 tysięcy złotych, maksymalna natomiast 8 milionów złotych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK