| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak uzyskać więcej informacji wyświetlanych przez aplet Programy i funkcje?

Jak uzyskać więcej informacji wyświetlanych przez aplet Programy i funkcje?

Aplet Programy i funkcje w Panelu sterowania środowisk Vista i Windows 7 lub w przypadku Windowsa XP - Dodaj lub usuń programy, wyświetla tylko najbardziej podstawowe informacje o zainstalowanym oprogramowaniu. Bardzo często przydałoby się dowiedzieć stąd nieco więcej o poszczególnych aplikacjach, na przykład wzmianka o nazwie folderu, w którym jest zainstalowana dana aplikacja, a także jego ścieżka dostępowa. Jak uzyskać takie informacje?

Zgodnie z domyślnymi ustawieniami, aplet Programy i funkcje wyświetla tylko cztery kolumny, podając nazwę oprogramowania, jego wydawcę, datę zainstalowania i rozmiar zajmowany na twardym dysku. Na szczęście istnieje możliwość rozszerzenia zakresu tych informacji.

Najpierw klikamy prawym przyciskiem myszy dowolne miejsce na pasku tytułowym poszczególnych kolumn i wskazujemy polecenie Więcej w menu podręcznym. Na ekranie pojawi się okno z możliwością wyboru kolejnych kolumn. Wśród nich znajdziemy między innymi pole wyboru Lokalizacja. Pod tym hasłem kryje się ścieżka dostępu do folderu, w którym została zainstalowana aplikacja. Równie przydatne bywają opcje Łącze do Pomocy, Łącze informacji o aktualizacji i Wersja. Te trzy dodatkowe informacje pozwolą nam przekształcić aplet Programy i funkcje, który dotychczas wykorzystywaliśmy zazwyczaj do odinstalowywania aplikacji, w bazę cennych informacji o oprogramowaniu zainstalowanym na dysku.

Zobacz również: Internet - Ciekawostki

W podobny sposób możemy rozszerzyć zakres informacji o zainstalowanych aktualizacji, których listę można przywołać klikając odnośnik Wyświetl zainstalowane aktualizacje znajdujący się w lewym górnym narożniku okna Programy i funkcje. Również w tym przypadku możemy włączyć wyświetlanie dodatkowych kolumn. Pamiętajmy też, że nie wszyscy autorzy oprogramowania wyposażają je w komplet informacji. 

Zobacz również: Internet - Blog

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »