| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Przechowalnia zakładek w Internecie ( Firefox, Internet Explorer)

Przechowalnia zakładek w Internecie ( Firefox, Internet Explorer)

Gdy pracujemy na kilku komputerach ( w pracy, domu, na studiach) nie mamy zazwyczaj dostępu do naszych zakładek, tak potrzebnych podczas surfowania po Internecie. Na szczęście jest narzędzie, które pozwala zarządzać zakładkami w kilku komputerach.

Tym narzędziem jest Xmarks ( dostępny tutaj). W kilku krokach opisujemy jak zastosować program dla najpopularniejszych przeglądarek tj. Firefox i IE.

1. Jeśli korzystamy z Firefoxa to Xmarks jest w postaci wtyczki. Aby ją zainstalować klikamy na ikonę Firefoxa i postępujemy wg. dalszych wskazówek. Gdyby Xmarks był jednak w postaci pliku XPI należy go przeciągnać w otwarte okno przeglądarki.
W przypadku Internet Explorera Xmarks, jest jako plik instalacyjne *.exe.

2. W Firefoxie w oknie przeglądarki ujrzymy ikonę Xmarks. Internet Explorer ma ją w obszarze powiadomień. Korzystając z kreatora musimy teraz skonfigurować program. W tym celu należy utworzyć nowe konto (login i hasło).

3. Jeśli zainstalujesz Xmarks we wszystkich komputerach jakich używasz do pracy, uzyskasz dostęp do swoich zakładek na każdym z nich. Gdy zalogujesz się do Xmarksa (na każdym komputerze jest ten sam login i hasło) wyświetlą się wszystkie ulubione strony posegregowane w zakładkach. Wszystkie zmiany również dokonywane są globalnie, jeśli usuniesz jakąś stronę na komputerze w pracy, w domu również nie będzie do niej dostępu.

4.Jeśli chodzi o Firefoxa i plugin Xmarks to działa on niezależnie od serwisu internetowego. Aby przywołać żądany moduł wybierz Narzędzia -> Dodatki -> Xmarks -> Ustawienia i przejdz do grupy Zaawansowane. Tam znajduje się pole wyboru serwera, do którego ścieżkę dostępu musimy wpisać w pole adresu. 

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

Realizuje politykę rządu w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK