REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Tablety firmy Kiano – polskie tablety z polskimi cenami?

Kamil Rogala
Kiano Blade Pro
Kiano Blade Pro

REKLAMA

REKLAMA

Na pierwszy rzut oka nazwa firmy kojarzy się z kolejnymi wynalazkami z Chin. Okazuje się jednak, że pod nazwą Kiano kryje się nasz rodzimy producent, który stara się udowodnić, że tablety nie są ekskluzywnymi gadżetami przeznaczonymi tylko dla najbogatszych użytkowników. Czy to się udało?

REKLAMA

Firma Kiano wypuszczając na rynek aż cztery urządzenia starała się dostosować ich parametry oraz ceny do charakteru polskiego rynku. Wynikiem tych prac są cztery urządzenia podzielone na dwie grupy produktowe o nazwie Blade oraz Zip. Przy projektowaniu każdego z modeli producent wyszedł z założenia, że użytkownicy tabletów chcą w komforcie przeglądać sieć, odbierać pocztę, czytać e-booki czy oglądać filmy. Niewiele się pomylił, gdyż tablety właśnie do tego służą. Gra na tego typu urządzeniach nie jest wygodna, więc pozostają jedynie rozrywki multimedialne.

REKLAMA

Zacznijmy od najtańszego modelu o nazwie Kiano Zip Young. Urządzenie kosztujące zaledwie 549 złotych wyposażono w ekran oporowy o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli w proporcjach 16:9. Sercem urządzenia jest procesor VIA 8650 o taktowaniu 800 MHz wspomagany przez 256MB pamięci DDR2. Do dyspozycji użytkownika została oddana kamerka 2 Mpix oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Całość wspierana jest przez baterię o pojemności 3400 mAh oraz system Android w wersji 2.2.

Zobacz również: Czego unikać podczas tworzenia nazwy dla e-sklepu?

Nieco droższym modelem jest Kiano Zip City, który został wyceniony na 699 złotych. Niestety nie bardzo wiadomo, za co musimy dopłacić te 150 złotych. Co prawda otrzymujemy mocniejszy procesor RK2818 o częstotliwości taktowania 1GHz, ale za to starszą wersję systemu Android 2.1. Pozostałe dane techniczne w specyfikacji urządzenia są identyczne. Nieco więcej zmian dokonano w droższym modelu.

REKLAMA

Za 899 złotych dostajemy model Kiano Blade Core takim samym jak poprzednicy 7-calowym ekranem pojemnościowym o tej samej rozdzielczości, jednak z dużo mocniejszym wnętrzem. I tak producent schował w obudowie procesor Telechips TCC8803 o zegarze 1,2GHz oraz 512MB pamięci DDR2 RAM. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika oddano aparat o rozdzielczości 2 Mpix oraz nowszą wersję systemu Android 2.3. Całości dopełnia nieco lepsza bateria o pojemności 3600 mAh oraz wyjście HDMI.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najdroższą, bo kosztującą aż 1099 złotych wersją jest tablet Kiano Blade Pro. W tej cenie otrzymujemy procesor Samsung S5PV210 o taktowaniu 1GHz oraz system Android 2.2. Użytkownik będzie mógł również skorzystać z kontrolera sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11 b/g Pozostałe parametry są takie same jak w modelu Blade Core. Warto również wspomnieć, ze wszystkie tablety Kiano posiadają sloty kart microSD a także obsługują zewnętrzne adaptery 3G. Ponadto modele z serii Blade oferowane są w metalowej obudowie. 

Sprawdź też: Jak odpowiednio wykreować dobrą markę w oczach klientów?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

REKLAMA

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

REKLAMA

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA