| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak ograniczyć starzenie się baterii w laptopie?

Jak ograniczyć starzenie się baterii w laptopie?

Każdy sprzęt elektroniczny z biegiem czasu ulega zużyciu. Tyczy się to głównie baterii w laptopach i netbookach. Oczywiście nie da się zatrzymać tego procesu, ale można go w znaczący sposób spowolnić i kontrolować. Jak więc zatrzymać sprawność baterii w laptopie na dłużej?

Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrą i sprawną baterią w laptopie, musimy stosować się do kilku zasad. Oczywiście nie jest to konieczne, ale zaniedbywanie tych aspektów sprawi, że nasza bateria szybko straci swą pierwotną wydajność. Zacznijmy od pierwszej i jednocześnie najważniejszej pozycji dotyczącej ładowania akumulatora. Na żywotność baterii ogromny wpływ ma właśnie sposób użytkowania i ładowania sprzętu.

Dla baterii w notebooku bardzo zły wpływ ma ciągła praca z podłączonym zasilaczem. W takiej sytuacji, bateria jest niemal ciągle doładowywana krótkimi cyklami. Na przykład, gdy poziom baterii samoistnie spadnie do około 95 procent, ładowanie zaczyna się ponownie. I tak niemal bez końca. Po pierwsze tak krótkie i częste cykle doładowywania nie wpływają dobrze na kondycję akumulatora, dodatkowo podnoszą również jego temperaturę, a to również jest niekorzystne, o czym przekonamy się za chwilę. Aby zminimalizować negatywne skutki doładowywania, przynajmniej raz w tygodniu pracujmy na samej baterii aż do całkowitego rozładowania.

Polecamy: Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Wspominaliśmy o temperaturze pracy. To bardzo ważne, gdyż zbyt wysoka temperatura pracy wpływa negatywnie na akumulator, a w skrajnych przypadkach jest nawet niebezpieczna. Dlatego też, jeżeli chcemy długo cieszyć się dobrą wydajnością baterii, powinniśmy pamiętać o prawidłowym i skutecznym chłodzeniu notebooka. Jeśli jesteśmy pewni, że system chłodzenia jest w pełni sprawny i przede wszystkim czysty, a laptop nadal jest mocno ciepły, możemy zainwestować w system specjalnego chłodzenia. Pamiętajmy również, że system chłodzenia w notebooku zasysa powietrze od spodu, dlatego też nie stawiajmy sprzętu na miękkim podłożu, które zasłoni otwory wlotowe.

Jeśli pracujemy z laptopem jedynie w domu przy biurku, unikajmy wspomnianego wcześniej ciągłego ładowania. Zamiast tego, naładujmy baterię do poziomu około 60 procent i wyjmijmy ją z notebooka. Możemy pracować jedynie na podłączonym zasilaczu bez torturowanej ciągłymi doładowaniami baterii w środku. Należy jednak pamiętać, że bateria pełni funkcję zabezpieczającą i w przypadku jej odłączenia każdy zanik lub wahanie napięcia w sieci spowoduje wyłączenie urządzenia

Warto przeczytać: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Edyta Bielak-Jomaa

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uzyskała stopień doktora nauk prawnych i została zatrudniona w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ na stanowisku adiunkta; do czasu powołania na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełniła funkcję Kierownika Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych WPiA UŁ oraz Kierownika Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją. Była wykładowcą z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Pełniła funkcję opiekuna naukowego Międzywydziałowego Koła Studenckiego Praw Osób Niepełnosprawnych, prowadziła szkolenia w ramach działalności Międzynarodowej Fundacji Kobiet oraz cykl szkoleń organizowanych dla pracowników i pracodawców regionu „Różni, ale równi” dotyczących równego traktowania oraz zakazu dyskryminacji na rynku pracy. Jest autorką ponad 30 opracowań z zakresu prawa pracy, problematyki rynku pracy, oraz ochrony danych osobowych. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim problematykę ochrony dóbr osobistych pracowników i ochronę danych osobowych w zatrudnieniu. Jako pierwsza rozpoczęła badania nad ochroną danych osobowych bezrobotnych i poszukujących pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK