| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Serwer wirtualny jako usługa hostingowa – na co zwracać uwagę?

Serwer wirtualny jako usługa hostingowa – na co zwracać uwagę?

W dzisiejszych czasach firmowa strona internetowa jest fundamentem firmy. Ciężko zaistnieć na rynku tradycyjnym nie istniejąc na rynku wirtualnym, szczególnie, jeśli firma oferuje usługi lub towary. W związku z tym, niezbędna jest strona WWW, a jeśli chcemy zbudować solidną stronę internetową, niezbędny do tego jest odpowiedni hosting. Alternatywą dla tradycyjnego hostingu, jest serwer wirtualny.

Obecnie najbardziej rozpowszechnioną usługą hostingową jest serwer wirtualny. Wybierając tą formę hostingu, w zamian otrzymujemy przestrzeń dyskową, którą możemy podzielić na bazy danych, stronę internetową, skrzynki poczty elektronicznej, serwer FTP i inne usługi, które będą nam niezbędne. Ponadto, do każdego serwera możemy przypisać jedną lub więcej zarejestrowanych domen internetowych. A jak jest z obsługą? Czy to jest trudne? Oczywiście, że nie, gdyż zarządzanie stroną i serwerem odbywa się z poziomu wygodnego i przystępnego panelu administracyjnego, do którego mamy dostęp przez przeglądarkę internetową.

Zobacz również: Jak wybrać przenośną mysz do notebooka?

Wybierając serwer wirtualny, obok pojemności konta, jakim charakteryzuje się dany serwer, warto zwrócić uwagę na to, jak duży jest dzienny lub okresowy limit transfery danych. Limit ten wskazuje, ile danych można przesłać z i do Internetu, udostępniając strony WWW, korzystając z poczty czy usług FTP. Warto pamiętać, że usługodawcy hostingowi ustalają limity transferu na poziomie wystarczającym do obsługi firmowego serwisu WWW i skrzynek e-mail. Jednak jeśli chcemy korzystać z serwera nieco intensywniej, na przykład uruchomić jakiś serwis, musimy zdecydować się na dużo bardziej zaawansowane rozwiązania.

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie bazy danych zawiera konkretny hosting. Jest to bardzo ważne, gdyż zależy od tego zależy, jakie aplikacje będą działały na danym serwerze. I tak, w zależności od oferowanej platformy, do wyboru mamy bazy MySQL, PostgreSQL (Linux/Unix) oraz Microsoft SQL Server i lokalne bazy Microsoft Access pod Windows. Dostawcy hostingu ograniczają liczbę zakładanych baz oraz rozmiar pojedynczej bazy. Przed wyborem hostingu na dłuższy czas, warto upewnić się, że w przyszłości nie będzie on sprawiał problemów. 

Zobacz również: Naprawa i identyfikowanie uszkodzonych plików – jak to zrobić?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK