| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Strona internetowa z systemem CMS - czy to się opłaca?

Strona internetowa z systemem CMS - czy to się opłaca?

System zarządzania treścią (CMS) jest obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem przez firmy do zarządzania treścią i wyglądem firmowej strony internetowej. Korzystanie z systemu CMS jest nie tylko wygodne i szybkie, to również ogromna oszczędność pieniędzy. W poprzedniej części poradnika dowiedzieliśmy się, czym w ogóle jest CMS. Teraz dowiedzmy się, czy ten system jest opłacalny.

Jak już zdążyliśmy się dowiedzieć z poprzedniej części poradnika, CMS to system pozwalający firmie zarządzać własną stroną internetowa bez pomocy wykwalifikowanego personelu. Jak wiadomo, zatrudnianie dodatkowego, przeszkolonego personelu to dodatkowe koszta, a CMS je praktycznie niweluje. To jedna z największych zalet systemów CMS - ich obsługa jest bezpłatna, gdyż sami wprowadzamy wszelkie zmiany w serwisie. System zarządzania treścią pozwala na ciągłą aktualizacją treści zamieszczanych na stronie. Dzięki temu strona WWW firmy będzie zawsze świeża i atrakcyjna w oczach klienta (internauty), a redakcja serwisu lub firma oszczędzi wiele środków, które w innym przypadku musiałyby być przekazane osobie odpowiedzialnej za aktualizację. Podsumowując, strona z systemem CMS jest zawsze aktualna, prestiżowa, niezależna, wiarygodna a co za tym idzie, klienci są zadowoleni i dobrze poinformowani. 

Zobacz również: e-Firma - Programy dla firm

Oczywiście skuteczna aktualizacja strony niestety kosztuje. Ile to kosztuje? Kwestia wydatków, które trzeba przeznaczyć na aktualizację strony internetowej, rozwiązywana jest już w momencie tworzenia takiego serwisu. Strona internetowa działa skutecznie przez kilka lat. Po tym czasie należy zmienić szatę graficzną strony na coś nowszego, modniejszego bardziej funkcjonalnego. Z punktu widzenia firmy zamawiającej i korzystającej ze strony internetowej, jedną z najważniejszych kwestii jest koszt utrzymania serwisu przez okres tych kilku lat. Podczas tworzenia strony, firma staje przed pewnym wyborem. Czy lepiej zaoszczędzić na kosztach tworzenia serwisu i potem płacić regularnie za jego aktualizację specjalistycznym firmom, czy lepiej zainwestować więcej już na starcie w system CMS i potem samodzielnie administrować stroną?

Oczywiście poszczególne koszta mogą być bardzo zróżnicowane i uzależnione od zaawansowania poszczególnych elementów i operacji. Dla porównania jednak, można przeanalizować dwa proste przypadki: stronę z systemem CMS i stronę bez tego systemu, aktualizowaną przez osobę do tego wykwalifikowaną. W następnej części poradnika dowiemy się, jakie są orientacyjne oszczędności związane z korzystaniem z serwisu "uzbrojonego" w system CMS. 

Zobacz również: e-Firma - Samouczek

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK