REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Internet narzędziem wspierającym sprzedaż

RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k.
RESET2 Oprogramowanie sp. z o.o. sp.k. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.
Internet narzędziem wspierającym sprzedaż /fot. Fotolia
Internet narzędziem wspierającym sprzedaż /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Każde przedsiębiorstwo handlowo-usługowe korzysta z oprogramowania, które wspiera sprzedaż. Od czasów kiedy Internet nie był jeszcze tak powszechny, sporo się jednak zmieniło. Przeskok na programy okienkowe był dużym krokiem w przyszłość i przyniósł szereg korzyści, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie pracy. Jednym z takich plusów jest możliwość zdalnego dostępu do bazy danych, z każdego miejsca na świecie. I to zarówno przez przedsiębiorcę oraz jego pracowników, jak i przez kontrahentów.

Wykorzystanie Internetu

Dostęp zdalny to użyteczna funkcja dodatkowa, która zazwyczaj opiera się wyłącznie o przeglądarkę internetową, uruchomioną na dowolnym urządzeniu – komputerze, tablecie, smartfonie – w dowolnym miejscu na świecie. W zależności od posiadanej wersji programu, dostęp przez Internet może oferować nawet pełną funkcjonalność, tj.: wystawianie faktur, wprowadzanie kontrahentów i asortymentów, ewidencjonowanie płatności oraz przeglądanie rozrachunków i stanów magazynowych, a także drukowanie dokumentów i zestawień.

REKLAMA

Korzyści płynące z dostępu zdalnego

Dla pracowników firmy jest to użyteczne pod kątem wyjazdowej pracy w programie. Bez problemu mogą wystawić fakturę lub przyjąć płatność i wydrukować stosowne dokumenty, będąc chociażby w siedzibie klienta. Dla zarządu jest to narzędzie do kontroli sytuacji przedsiębiorstwa z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy laptop, tablet lub nawet smartfon z dostępem do Internetu, by sprawdzić sprzedaż w zadanym okresie lub stan kasy albo rachunków bankowych. Z kolei dla kontrahentów, dostęp zdalny to możliwość samodzielnego wglądu we własne dane oraz faktury i rozrachunki. Bezpośrednio przekłada się to na odciążenie działu księgowości w firmie.

Jak sprawdzić wiarygodność producenta aplikacji działającej w chmurze?

Podstawowe a równie ważne

Oczywiście, podstawowe funkcjonalności nadal pozostają najważniejsze. Każdy program do kompleksowej obsługi sprzedaży musi zatem posiadać pełną obsługę magazynu wraz z możliwością generowania niezbędnych dokumentów, takich jak PZ, MM, WZ, RW czy PR. W przypadku modułu do obsługi sprzedaży, warto też zwrócić uwagę na możliwość wysyłania faktur w postaci elektronicznej, comiesięcznego wystawiania powtarzających się dokumentów oraz wystawiania faktur walutowych w językach obcych, wraz z automatycznymi przeliczeniami EUR-PLN i rozliczaniem różnic kursowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kradzież danych z systemów firmy, czyli ataki ukierunkowane

Warto zapamiętać

Świadomy zakup to jednak najbardziej istotny czynnik, dotyczący wyboru oprogramowania do kompleksowej obsługi sprzedaży. Poza przetestowaniem samego programu, należy zweryfikować jakie koszty związane są z jego użytkowaniem. Warto także sprawdzić czy w przypadku rozwoju firmy, uda się nabyć wyższą, bardziej rozbudowaną wersję. Rozważenie ww. kwestii daje dużą szansę na wybór odpowiedniego programu, który następnie przez wiele lat będzie skutecznie wspierał prowadzoną działalność.

Autor: RESET2 Sp. z o.o. (www.reset2.pl)

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA