| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Usuń Confickera ze swojego domowego komputera

Usuń Confickera ze swojego domowego komputera

Na początku kwietnia cały świat komputerowy wstrzymał oddech. Nowy robak o nazwie Conficker (znany także jako Kido) szykował się do ataku na ogromną skalę. Ostatecznie, nic takiego nie miało miejsca. Jednak robak czai się na milionach komputerów, czekając, aż otrzyma komendę wykonania się.

Czas działać

Pomimo tego, co zostało napisane, nie należy się martwić, ponieważ "odrobaczenie" komputera nie jest wcale takie trudne.

  • Upewnij się, że wszystkie komputery posiadają włączone i aktualne rozwiązanie antywirusowe.
  • Rozsądnym środkiem zapobiegawczym jest również wyłączenie funkcji AutoRun/AutoPlay, szczególnie gdy nie potrzebujesz jej w swojej codziennej pracy.

Przydatne wskazówki oferuje również Microsoft na stronie http://support.microsoft.com/kb/953252 oraz http://support.microsoft.com/kb/967715.
Na razie jest dobrze. Jednak jak zdobyć pewność, że w Twojej sieci nie ma komputerów zainfekowanych Confickerem? Odpowiedź jest prosta: skorzystaj z wyspecjalizowanych narzędzi od dostawców rozwiązań bezpieczeństwa. Są one darmowe, a ich uzyskanie nie wymaga zakupu oprogramowania od takiego dostawcy. Narzędzie firmy Kaspersky Lab można znaleźć na następującej stronie: http://data2.kaspersky.com:8080/special/KK_v3.4.6.zip.

Również Microsoft oferuje takie narzędzia: "Malicious Software Removal Tool" (MSRT) można pobrać na stronie http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=AD724AE0-E72D-4F54-9AB3-75B8EB148356&displaylang=pl.

Na koniec kilka porad, w jaki sposób można przechytrzyć wirusa, aby nie dostał się do naszego systemu. Niewielki program może przygotować komputer w taki sposób, aby "prawdziwy" wirus sądził, że system został już zainfekowany, i omijał go. Program nosi nazwę "Nonficker" i jest dostępny na stronie http://iv.cs.uni-bonn.de/uploads/media/nonficker_01.zip.

Jeżeli zainfekowany system blokuje dostęp do ważnej strony, takiej jak www.kaspersky.pl, pomocne będzie pewne proste polecenie. Otwórz wiersz poleceń MS-DOS (Start -> Uruchom...) i wpisz następujące polecenie: NET STOP DNSCACHE. Dostęp do zablokowanych stron internetowych zostanie przywrócony i będzie można pobrać narzędzia potrzebne do elektronicznego "odrobaczania".

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK