| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak stworzyć wirtualną drukarkę PDF?

Jak stworzyć wirtualną drukarkę PDF?

Archiwizacja danych i dokumentów w firmie to praktycznie chleb powszedni. Mimo to, seryjne konwertowanie dokumentów do formatu PDF bywa uciążliwe i czasochłonne, a drukowanie wszystkiego i przechowywanie w skoroszytach jest nie tylko kosztowne, ale i zajmuje mnóstwo miejsca. Jak znaleźć na to rozwiązanie?

Receptą na powyższe problemy może być wirtualna drukarka. Jest to program, który instaluje się w systemie Windows, jako sprzętowa drukarka. Największą różnicą jest oczywiście to, że wirtualna drukarka nie stoi obok na biurku. Jak zatem działa? Otóż, jeśli wyślemy jakikolwiek dokument do drukowania wybierając wirtualną drukarkę, wybrany dokument nie zostanie wydrukowany, lecz zapisany w formacie PDF w wybranym wcześniej w ustawieniach programu folderze. Co jeszcze oferuje ten przydatny program?

PrimoPDF to darmowy program, który umożliwia między innymi zabezpieczenie tworzonego pliku PDF hasłem oraz dodawanie informacji o dokumencie. Może to być na przykład imię i nazwisko autora, tytuł etc. Po zainstalowaniu programu do panelu sterowania zostanie dodana drukarka PrimoPDF. Jeśli chcemy skonfigurować wirtualną drukarkę, z menu Start wybieramy kolejno Programy/PrimoPDF/PrimoPDF Settings. W nowym oknie zaznaczamy Do not ask me again i wybierz Yes, streamline PrimoPDF. Po tej operacji możemy zmienić kilka opcji.

Zobacz również: Mobilne witryny - czy to konieczne?

Jedną z takich opcji jest wspomniana wcześniej funkcja dodawania danych o autorze. Aby ją zmienić klikamy na Change po prawej stronie od Document Properties i ustawiamy informacje o dokumencie i jego autorze. Możemy również kliknąć Change po prawej stronie od Document Properties, aby ustawić hasło potrzebne do otwarcia pliku. Opcja ta kryje się pod nazwą Require a password to open the dokument. Możemy również zmienić poziom zabezpieczenia pliku (Require a password to change security settings and access specific functions).

Możemy również w polu Post process wybrać pożądane zachowanie się programu po wykonaniu operacji wirtualnego drukowania. Może to być na przykład otwarcie pliku, wysłanie go e-mailem lub nierobienie niczego. Można również wybrać jakość wirtualnego druku. I tak możemy wybrać Screen jeśli dokumenty będą oglądane głównie na ekranie lub Ebook, który oferuje duży stopień kompresji kosztem jakości. Możemy również wybrać Print, który oferuje lepszą jakość kosztem słabszej kompresji lub Prepress jeśli chcemy osiągnąć najlepszą możliwą jakość. Funkcja Custom pozwala na indywidualny dobór opcji. 

Zobacz również: Zakres usług banków elektronicznych - czy chodzi tylko o pieniądze?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcowska Mariusz Boruch

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK