| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Programy dla firm > Jak testować i wyciszyć dysk twardy?

Jak testować i wyciszyć dysk twardy?

Raz na jakiś czas warto sprawdzić kondycję twardego dysku, aby uniknąć przykrych konsekwencji nagłej awarii. Wszyscy wiemy, z czym to się wiąże: utrata ważnych dokumentów, pamiątkowych zdjęć, biblioteki filmów i muzyki kolekcjonowanej przez lata etc. Jest wiele aplikacji, które pozwalają na przeprowadzenie takich testów, a niektóre z nich oferują dodatkowo inne, przydatne funkcje. Jedną z takich aplikacji jest Victoria.

Testowanie i wyciszanie dysku twardego

Victoria to bezpłatna aplikacja wyświetlająca dane o wszystkich zainstalowanych w systemie dyskach twardych. Oprócz tego, aplikacja potrafi między innymi określić, jak dużo mocy procesora jest zużywane na obsługę dysku twardego. Program umożliwia również włączanie lub wyłączanie cache dysku twardego, dzięki czemu można sprawdzić, czy jest on przyczyną błędów.

Ciekawostką jest możliwość wyciszenia dysku twardego za cenę zwiększenia czasu dostępu (czyli spowolnienia jego pracy). Opcja ta będzie szczególnie przydatna, gdy dysponujemy komputerem z głośnym dyskiem, który często zostawiamy włączony na noc, aby na przykład ściągał pliki z Internetu. W takich sytuacjach szybki czas dostępu nie jest potrzebny, a cisza z pewnością się przyda.

Zobacz również: Internet - Szybkie porady

W głównym oknie programu są zakładki z podstawowymi informacjami o dysku (Standard), podsumowaniem danych o stanie dysku (S.M.A.R.T.) i możliwością wykonania testu powierzchni talerzy (Tests). 

Zobacz również: Internet - Konsument

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Tarnowska

Radca prawny, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego w Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i podatkowym. Doradza w zakresie szeroko pojętego prawa handlowego, cywilnego oraz podatkowego, m.in. w procesach przekształcenia i łączenia spółek. Posiada doświadczenie w obsłudze korporacyjnej spółek, w tym podmiotów notowanych na rynku papierów wartościowych. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach przed sądami i organami administracji publicznej. Zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową klientów. Koordynuje pracę doświadczonego zespołu prawników, specjalizujących się w doradztwie prawnym oraz podatkowym, prowadzonym na rzecz klientów Kancelarii.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK