| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > O czym pamiętać otwierając e-sklep - 7 kroków

O czym pamiętać otwierając e-sklep - 7 kroków

Ostatnio opisywałem najpopularniejsze warianty wykorzystywane podczas uruchamiania e-sklepu. Dzisiaj postaram się zaprezentować kilka prostych, aczkolwiek pomocnych wskazówek dotyczących procesu uruchamiania naszego sklepu w sieci.

1. Nisza

Jeżeli chcemy, aby nasz biznes wypalił musimy znaleźć taki segment rynku, na którym nie ma jeszcze wygórowanej konkurencji. Jednym z największych błędów jest otwieranie sklepu z najpopularniejszymi artykułami na rynku.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - nisza rynkowa

2. Biznesplan

Niezbędnym elementem każdego biznesu jest biznesplan. Skrupulatnie sporządzony może pomóc nam w uniknięciu wielu błędów jeszcze przed startem.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - biznesplan

3. Źródła finansowania

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że aby otworzyć sklep należy dysponować odpowiednią sumą pieniędzy. Nie oznacza to, że wszystkie środki muszą pochodzić z naszej kieszeni. Obecnie dostępnych jest kilka dodatkowych źródeł finansowania w postaci dotacji unijnych, czy dofinansowań z urzędu pracy. Pamiętajmy, im więcej pieniędzy na start, tym lepiej.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - kapitał na start

4. Oprogramowanie sklepu

Wybór oprogramowania sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu. Pamiętajmy, że wybierając darmowe oprogramowanie jesteśmy zmuszeni do jego samodzielnej konfiguracji. Wymaga to nie tylko dużej ilości czasu, ale także odpowiedniej wiedzy.

Z drugiej strony zlecenie napisania całego sklepu, pomimo tego że gwarantuje nam całkowite dostosowanie go do naszych potrzeb równoznaczne jest ze sporymi kosztami.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - wybór platformy sklepu

5. Marża

Chcąc zabezpieczyć swój sklep na trudne czasy należy ustalić ją kilkanaście, a najlepiej na kilkadziesiąt procent. Choć w rzeczywistości często bywa to nierealne, to naprawdę pomaga. Stąd mowa o znalezieniu niszy rynkowej.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? -marża

6. Klient

Nieważne, czy to Twój pierwszy dzień w tym biznesie, czy kolejny rok pamiętaj, że największym skarbem jest klient. W końcu to od niego zależy Twoja przyszłość.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - klient

7. Rezygnacja

Największą umiejętnością jest przyznanie się do błędu. Jeżeli po roku działalności okaże się, że sklep w dalszym ciągu jest nierentowny, to nie ma co się wysilać.

Porażka w tym biznesie nie jest wstydem. Lepiej szybciej zamknąć, by zminimalizować straty i dokonać kolejnej analizy rynku na podstawie której można będzie zająć się innym asortymentem.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? -likwidacja

Polecamy: Czy sanepid może kontrolować e-sklepy?

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Kamil Polak

Ekspert

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wybór oprogramowania e-sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu.
Wybór oprogramowania e-sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Inwestycje w Kurortach

Serwis nieruchomościowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »