| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > e-sklep > O czym pamiętać otwierając e-sklep - 7 kroków

O czym pamiętać otwierając e-sklep - 7 kroków

Ostatnio opisywałem najpopularniejsze warianty wykorzystywane podczas uruchamiania e-sklepu. Dzisiaj postaram się zaprezentować kilka prostych, aczkolwiek pomocnych wskazówek dotyczących procesu uruchamiania naszego sklepu w sieci.

1. Nisza

Jeżeli chcemy, aby nasz biznes wypalił musimy znaleźć taki segment rynku, na którym nie ma jeszcze wygórowanej konkurencji. Jednym z największych błędów jest otwieranie sklepu z najpopularniejszymi artykułami na rynku.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - nisza rynkowa

2. Biznesplan

Niezbędnym elementem każdego biznesu jest biznesplan. Skrupulatnie sporządzony może pomóc nam w uniknięciu wielu błędów jeszcze przed startem.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - biznesplan

3. Źródła finansowania

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że aby otworzyć sklep należy dysponować odpowiednią sumą pieniędzy. Nie oznacza to, że wszystkie środki muszą pochodzić z naszej kieszeni. Obecnie dostępnych jest kilka dodatkowych źródeł finansowania w postaci dotacji unijnych, czy dofinansowań z urzędu pracy. Pamiętajmy, im więcej pieniędzy na start, tym lepiej.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - kapitał na start

4. Oprogramowanie sklepu

Wybór oprogramowania sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu. Pamiętajmy, że wybierając darmowe oprogramowanie jesteśmy zmuszeni do jego samodzielnej konfiguracji. Wymaga to nie tylko dużej ilości czasu, ale także odpowiedniej wiedzy.

Z drugiej strony zlecenie napisania całego sklepu, pomimo tego że gwarantuje nam całkowite dostosowanie go do naszych potrzeb równoznaczne jest ze sporymi kosztami.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - wybór platformy sklepu

5. Marża

Chcąc zabezpieczyć swój sklep na trudne czasy należy ustalić ją kilkanaście, a najlepiej na kilkadziesiąt procent. Choć w rzeczywistości często bywa to nierealne, to naprawdę pomaga. Stąd mowa o znalezieniu niszy rynkowej.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? -marża

6. Klient

Nieważne, czy to Twój pierwszy dzień w tym biznesie, czy kolejny rok pamiętaj, że największym skarbem jest klient. W końcu to od niego zależy Twoja przyszłość.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - klient

7. Rezygnacja

Największą umiejętnością jest przyznanie się do błędu. Jeżeli po roku działalności okaże się, że sklep w dalszym ciągu jest nierentowny, to nie ma co się wysilać.

Porażka w tym biznesie nie jest wstydem. Lepiej szybciej zamknąć, by zminimalizować straty i dokonać kolejnej analizy rynku na podstawie której można będzie zająć się innym asortymentem.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? -likwidacja

Polecamy: Czy sanepid może kontrolować e-sklepy?

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Kamil Polak

Ekspert

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wybór oprogramowania e-sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu.
Wybór oprogramowania e-sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »