| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Wikipedia zabiera się za bajkopisarzy

Wikipedia zabiera się za bajkopisarzy

Przedstawiciele popularnej internetowej encyklopedii Wikipedia zastanawiają się nad wprowadzeniem ograniczenia w kwestii tworzenia oraz edycji haseł, szczególnie przez nowych użytkowników. Być może przyczyni się to do ograniczenia fałszywych treści wprowadzanych przez złośliwych internautów.

Wikipedia - jedni na dźwięk tego słowa podskakują z radości, inni zaś szybko opuszczają pomieszczenie, w którym je usłyszeli. Jedna z największych internetowych encyklopedii dzieli użytkowników na dwie grupy. Jedni z nich bezgranicznie wierzą we wszystko co tam jest opublikowane, drudzy zaś już nie raz przejechali się w praktyce na publikowanych tam 'rewelacjach'. Trudno się zatem dziwić założycielowi Wikipedii, który chce ograniczyć dodawanie nowych haseł oraz edycję już istniejących przez nowych użytkowników.

Intencje jak najbardziej słuszne, jednak wątpliwości budzi fakt wspomnianej grupy 'godnych zaufania użytkowników', którzy zajmowaliby się weryfikacją tekstów. Do tego dochodzi również dość długi czas autoryzacji tekstu mogący wynosić nawet kilka tygodni. O tym, że coś powinno zostać w tej kwestii zrobione świadczą wyniki ankiety - 60% użytkowników Wikipedii ma dość encyklopedycznych wandali.

Źródło: IDG

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wikipedia zabiera się za bajkopisarzy
Wikipedia zabiera się za bajkopisarzy

E-urząd Cyfrowe usługi publiczne. Poradnik dla administracji i przedsiębiorców (książka)79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »