| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Działalność rolnicza - czym różni się od działalności gospodarczej?

Działalność rolnicza - czym różni się od działalności gospodarczej?

Do działalności rolniczej nie stosuje się przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Czym jest działalność rolnicza i jakie są zasady jej prowadzenia?

WAŻNE

Należy wskazać, że działalność rolnicza jest kwalifikowana jako działalność gospodarcza, a rolnicy uznawani są za przedsiębiorców. Jednak zarówno działalność jak i rolnicy podlegają pod regulację odmiennych aktów prawnych. Rolnicy nie musza swojej działalności zgłaszać czy też wykreślać.

Zobacz: Odpowiedzialność za długi w spółce cywilnej

Agroturystyka

Do działalności agroturystycznej również nie stosuje się przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Agroturystyka polega na polegająca na wynajmowaniu przez rolników pokoi, sprzedaży posiłków domowych i świadczenia w gospodarstwach rolnych innych usług związanych z pobytem turystów.

Aby agroturystyka nie podlegała pod przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej musi być prowadzona przez rolnika. Jest to warunek konieczny.

W przypadku, gdy gospodarstwo agroturystycznej jest prowadzone przez osobę nie będącą rolnikiem, działalność taka podlega pod przepisy wspomnianej ustawy.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM! 

Wyrób wina

W pewnych okolicznościach również wyrabianie i rozlewanie wina nie jest uznawane za działalność gospodarczą sensu stricte. Wymagań w zakresie uzyskania wpisu do rejestru nie stosuje się do producentów, którzy wyłącznie wyrabiają i rozlewają wino uzyskane z winogron pochodzących z upraw własnych. Jest to jednak możliwe wobec producentów, którzy wyrabiają mniej niż 100 hektolitrów wina w ciągu roku gospodarczego.

 Zobacz: Wolny zawód a działalność gospodarcza

reklama

Aktualizacja: 12.09.2014

Autor:

Zdjęcia

Działalność rolnicza - czym różni się od działalności gospodarczej?
Działalność rolnicza - czym różni się od działalności gospodarczej?

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »