REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wyłącz stand-by, oszczędzisz portfel i środowisko

Judyta Boroń

REKLAMA

REKLAMA

Wszystkie nowoczesne urządzenia posiadają funkcję czuwania tzw. stand-by. Dzięki niej urządzenie może być szybko włączone za pomocą pilota. Taka wygoda jest jednak kosztowna.

Producenci sprzętu elektronicznego proponują nam wiele wygodnych rozwiązań, jednym z nich jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą pilota. Urządzenia takie jak telewizor, magnetowid, DVD możemy w każdej chwili włączyć za pomocą pilota nie wstając z łóżka. Aby było to możliwe, urządzenie musi być cały czas włączone do sieci elektrycznej, pobiera małą ilość energii. Jest to zazwyczaj sygnalizowane za pomocą świecącej diody.

REKLAMA

Wewnętrzne zasilacze cały czas są pod napięciem, pobierają minimalną dawkę prądu. Można to wyczuć przykładając rękę do urządzenia – w miejscu gdzie znajduje się zasilacz można wyczuć ciepło.

REKLAMA

Urządzenia posiadające taką funkcję nie pobierają wiele energii, w związku z tym jednak, że najczęściej pozostawiamy je włączone na całą dobę, ilość zużytej nie potrzebnie energii jest duża, w związku z tym negatywnie wpływa na środowisko naturalne oraz na domowy budżet powodując wzrost rachunków na energię elektryczna.

Podobnie jest z urządzeniami posiadającymi zasilacze zewnętrzne. Nawet gdy sprzęt jest wyłączony, zasilacz cały czas pobiera małą dawkę energii z sieci. Po jego dotknięciu można wyczuć wyraźne ciepło. Tak zasilane są drukarki, palm topy, lampki halogenowe itp.

Często za regałem lub pod biurkiem zgromadzonych mamy kilka zasilaczy takich urządzeń jak modem telewizji kablowej, router sieci komputerowej, telefon. Zgromadzone razem działają jak mały grzejnik.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czytaj też: Sposoby oszczędzania energii elektrycznej

Warto pomyśleć, aby podczas dłuższego opuszczenia domu nie tracić niepotrzebnie energii elektrycznej. Wszelkie znajdujące się blisko siebie zasilacze które możemy zostawić wyłączone można podłączyć do jednej listwy zasilającej, którą można wyłączyć jednym przyciskiem.

Kalkulator kosztów energii

Wyjeżdżając na urlop nie zostawiaj niepotrzebnie włączonych do sieci urządzeń elektrycznych, takich jak telewizor, kino domowe, DVD, drukarka, komputer, ładowarka do telefonu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA