| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Oszczędzanie > Oszczędzanie na podatkach

Oszczędzanie na podatkach

Największy wydatek każdego z nas, to, podatki. Na ich opłacenie pracujemy blisko pół roku kalendarzowego. Szukając oszczędności w domowym budżecie , na pewno warto poświęcić troche czasu na analizę płaconych podatków.

Co ciekawe, podatki są zwykle pomijane w naszych strategiach oszczędzania i zamiast próbować oszczędzać na nich, zajmujemy się ograniczaniem innych wydatków, które jednak nie są tak duże, jak nasze wydatki na opłacenie podatków, więc siłą rzeczy, także nasze oszczędności z tego tytułu będą odpowiednio mniejsze.

W jaki sposób można zacząć oszczędzać na podatkach? Każdy z nas jest podatnikiem i każdy z nas płaci pewne rodzaje podatków. Nie musisz być koniecznie od razu wielkim biznesmenem. Zastanów się przez moment. Najprawdopodobniej w swoim życiu choć raz będziesz sprzedawał mieszkanie. Jego sprzedaż obarczona jest dużym podatkiem, ale istnieją sposoby na znaczne jego zmniejszenie lub nawet – po spełnieniu określonych warunków – można go w ogóle nie płacić. Co to oznacza dla Ciebie? Oszczędności rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Warto w tym celu, przy tego typu okazjach skorzystać z usług kompetentnego doradztwa podatkowego, co pozwoli ci przekonać się, czy, ile i w jaki sposób możesz zaoszczędzić na podatkach. Takie usługi są oczywiście płatne i tutaj, raczej – wyższa cena, idzie w parze, z wyższą jakością usługi, co może mieć automatyczne przełożenie na twoje podatkowe oszczędności.

Zobacz też serwis: Podatki

Na podstawie: Allen G. Robert, Jak pomnożyć źródła swoich dochodów? Kraków 2007.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

3 Z Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Odziemiec

ekspert z zakresu prawa pracy i prawa cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »