| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Oszczędzanie > Które firmy mogą bezpłatnie zmienić sprzedawcę energii?

Które firmy mogą bezpłatnie zmienić sprzedawcę energii?

Światowy kryzys zmusił przedsiębiorców do większych oszczędności. Jak pozyskać datkowe pieniądze bez konieczności rezygnacji z zakupów? Eksperci radzą zmienić dostawcę prądu. Sprawdź, czy Twoja firma może zrobić to bezpłatnie.

Nie ważne, czy prowadzisz dużą czy małą firmę. Jako człowiek przedsiębiorczy powinieneś dokładniej przyjrzeć się wszystkim możliwościom, istniejącym na polskim rynku energii. Te zaś w przypadku klientów biznesowych są całkiem spore, ponieważ sprzedaż prądu małym i średnim firmom jest dla dostawców energii znacznie bardziej opłacalna niż w przypadku indywidualnego odbiorcy.

Warto przy tym pamiętać, iż na polskim rynku funkcjonuje już kilkaset podmiotów, uprawnionych do obrotu energią elektryczną, a tak wysoka konkurencja na każdym z nich wymusza konieczność walki o klienta biznesowego.

Potencjalny, nowy sprzedawca z pewnością przedstawi nam tańszą lub atrakcyjniejszą ofertę od dotychczasowej, oferując np. gwarancję stałej ceny w okresie trwania umowy. Już samo podjęcie działań, zmierzających do zmiany sprzedawcy prądu, może okazać się opłacalne dla Twojej firmy. Dotychczasowy sprzedawca, zaniepokojony niebezpieczeństwem utraty klienta, jest w stanie zaproponować nowe, korzystniejsze warunki.

Tania energia dla firm. Obniż rachunki za prąd. Sprawdź nas!

Jakie konkretnie korzyści odniosą klienci? Wszystko zależy od firmy, z którą mamy podpisaną umowę. Często zmiany są korzystniejsze niż myślimy.

- Nasi Klienci biznesowi mogą liczyć na indywidualne dopasowanie oferty handlowej do swoich potrzeb i oczekiwań, ponieważ staramy się wyjść naprzeciw ich wymaganiom. Jesteśmy w pełni elastyczni. Proponujemy optymalizację kosztów zakupu energii elektrycznej, dzięki czemu klienci mogą realnie zaoszczędzić i mieć pełną kontrolę nad sposobem zużycia energii w przedsiębiorstwie – zapewnia Maciej Dolny, wiceprezes Tauron Sprzedaż.

Oferta Tauronu jest znacznie szersza od podstawowego doradztwa w kwestii taryfy, która byłaby dla nas najlepsza. Szerzej o tym mówi Maciej Dolny:

- Oferujemy pomoc specjalistów. Dedykowani doradcy proponują m.in. usługę bilansowania handlowego, gwarancję stałej ceny za energię elektryczną, elastyczność w kwestiach oczekiwanych okresów rozliczeniowych, różne warianty oferty handlowej, a dla mniejszego biznesu mamy atrakcyjne promocje sprzedażowe z szansą na obniżenie rachunków za prąd i wsparcie środowiska naturalnego w ramach produktu TAURON Eko. Jednakże atrakcyjne ceny, promocje i profesjonalni doradcy to tylko połowa sukcesu w optymalizacji energetycznych kosztów. Ważne jest, aby sprzedawca był w stanie zagwarantować klientom bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej. A taką gwarancję jest w stanie dać tylko doświadczony sprzedawca z odpowiednim zapleczem kapitałowym. W końcu mówimy tutaj o podstawowym medium, używanym w każdym przedsiębiorstwie, a jakże ważnym, bez którego trudno prowadzić działalność biznesową.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego Kancelarii Mariański Group w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK