| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > USA: udana sesja giełdowa

USA: udana sesja giełdowa

Ostatnia sesja w USA udała się doskonale. Dow Jones zyskał 1,7 proc., kiedy inwestorzy uwierzyli, że ożywienie gospodarcze ma trwały charakter. Dziś optymiści są górą.

Oczywiście nie można być niewolnikiem tej tezy. Przy obecnej zmienności nastrojów ci sami inwestorzy, którzy teraz kupują akcje, mogą po południu zmienić zdanie i zacząć je sprzedawać. Może nawet wcześniej - dziś o 10:30 poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy. Oczekuje się, że stopa bezrobocia wyniosła 7,8 proc.

Po południu natomiast otrzymamy serię danych z USA, w tym liczbę wydanych pozwoleń na budowę domów i liczbę budów rozpoczętych. Dla pasjonatów warto przypomnieć, że analogiczne dane opublikuje dziś GUS, jednak siła oddziaływania krajowego urzędu statystycznego na rodzimy rynek finansowy od dawna jest niedostrzegalna. Poznamy dziś także dynamikę produkcji przemysłowej w Stanach oraz wykorzystanie mocy produkcyjnych.

Będą to dane, które - jeśli okażą się pomyślne - mogą pomóc utrzymać dobre nastroje (i jakoś usprawiedliwić wzrost cen miedzi w ostatnich dniach), albo - jeśli okażą się słabe - zduszą odbicie w zarodku.

Początek notowań w Warszawie jest jednak obiecujący. Już na otwarciu WIG20 wyszedł poza maksimum wczorajszych notowań i zamknął lukę bessy sprzed dwóch tygodni, a kwadrans po rozpoczęciu notowań we wzroście brały udział wszystkie spółki z WIG20.

Ten optymizm jest pochodną słabości GPW (wczoraj WIG20 spadł o niecały 1 proc., jako jedyny indeks europejski), ale także wyrazem nadziei na zażegnanie niebezpieczeństwa przedłużenia spadków po tym jak wczoraj doskonale spisały się indeksy giełd amerykańskich. Pomógł im raport kwartalny Barclays i odczyt indeksu aktywności produkcyjnej w USA.

Dobre nastroje widać było także na rynkach azjatyckich, Nikkei zyskał aż 2,7 proc. Drożeją surowce, a tracą na wartości jen i dolar, co sprzyja notowaniom giełdowym.

Zobacz także: Komentarze rynkowe Wieszjak.pl

Czytaj także

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK