| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska jest przygotowana na wypadek powodzi

Polska jest przygotowana na wypadek powodzi

110 tysięcy ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 10 tys. żołnierzy jest gotowych do działania na wypadek zagrożenia powodzią w Polsce.

Przygotowanych jest 92 tys. metrów rękawów przeciwpowodziowych, 1288 łodzi, pontonów i motorówek, 6526 agregatów prądotwórczych i ponad 7,7 mln. worków na piasek.

Stan przygotowania służb do ewentualnego zagrożenia powodziowego przedstawiony został podczas roboczego spotkania zwołanego przez Jerzego Millera, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

W spotkaniu wzięli udział: sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak, podsekretarz stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski i przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Sił Zbrojnych RP, Wojewoda Mazowiecki oraz przedstawiciele służb podległych MSWiA.

W gotowości jest też 48 samolotów i śmigłowców Policji, Straży Granicznej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wojsko ma do dyspozycji 2, 416 tys. jednostek różnego typu sprzętu specjalistycznego. W razie potrzeby może też użyć 41 śmigłowców i dwa samoloty.

MSWiA/IN

Zobacz także: Zatrudnienie.wieszjak.pl

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »