| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Unia fiskalna w Europie?

Unia fiskalna w Europie?

Europejscy przedsiębiorcy popierają pomysł utworzenia unii fiskalnej dla krajów członkowskich. Zmiany miałyby zapewnić dyscyplinę w finansach publicznych.

Europejski biznes zdecydowanie popiera pomysł utworzenia unii fiskalnej przez kraje strefy euro, ale otwartej także dla innych państw Unii Europejskiej, w tym Polski - stwierdzili uczestnicy warszawskiego spotkania Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE, największej w Europie organizacji przedsiębiorców. Organizatorem spotkania była PKPP Lewiatan.

Przedsiębiorcy uważają, że unia fiskalna zapewni dyscyplinę w finansach publicznych poszczególnych krajów, a kontrolę ich budżetów będzie sprawowała Bruksela. Konkretne propozycje rozwiązań BUSINESSEUROPE przedstawi w Brukseli w najbliższy poniedziałek.

Europa potrzebuje nowego traktatu. Zmiany muszą doprowadzić do tego, by Europa przypominała bardziej dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo - powiedział premier Donald Tusk na posiedzeniu Rady Prezydentów. Premier podkreślał, że „będziemy chcieli wzmocnienia instytucji europejskich". Niebezpiecznym złudzeniem jest sądzić, że strefa euro poradzi sobie bez Banku Centralnego z prawdziwego zdarzenia. Będziemy bronili Europy zjednoczonej. Polska prezydencja wypadła w czasach, które są oceniane, jako największy kryzys od lat 30. ubiegłego wieku - dodał Tusk.

Polecamy: Składki ZUS 2012

Po raz pierwszy w Polsce, z okazji polskiej prezydencji, odbywa się w Warszawie dwudniowe spotkanie europejskich liderów biznesu zrzeszonych w BUSINEESEUROPE. Przy jednym stole zasiedli szefowie 41 organizacji pracodawców z 35 krajów UE m.in. z: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Polski. Tematem przewodnim spotkania jest kryzys ekonomiczny w Unii Europejskiej oraz w strefie euro.

BUSINESSEUROPE to europejska konfederacja pracodawców, zrzeszająca 41 organizacji biznesu z 35 państw europejskich. Reprezentuje ona interesy 20 mln firm oraz uczestniczy w podejmowaniu ważnych decyzji ekonomicznych i społecznych na poziomie europejskim. Jej głównym celem jest dbanie o zachowanie i wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw. Polskę w organizacji BUSINESSEUROPE reprezentuje Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Polecamy: Pomysł na biznes

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Józef Edmund Nowicki

CONEXIS Kancelaria Zamówień Publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »