| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Produkcja w Niemczech cieszy polskie firmy

Produkcja w Niemczech cieszy polskie firmy

Maj br. przyniósł wzrost produkcji przemysłowej w Niemczech o 1,2 proc. w stosunku do kwietnia. Ujęcie roczne pokazało 7,6 proc. rozwój. Dla polskich eksporterów to powód do zadowolenia.

„Wynik pozytywnie zaskoczył ekspertów. „To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki. Niemcy są odbiorcą ponad 26 proc. naszego eksportu" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

„Rosnąca gospodarka niemiecka już od wielu miesięcy pozytywnie wpływa na wyniki naszych eksporterów. Niemcy odbierają ponad jedną czwartą polskiego eksportu. W ponad 50 proc. są to produkty stanowiące komponenty do dalszej produkcji. A zatem rosnąca produkcja niemieckich firm to szansa dla naszych przedsiębiorstw. Jeżeli ta tendencja utrzyma się do końca 2011 roku, polski eksport ma szanse na kolejny rok wysokiej dynamiki.

Taki wzrost produkcji przemysłowej to także wzrost zapotrzebowania na pracowników. Wzrost zatrudnienia powinien zwiększyć konsumpcję, co także będzie miało pozytywny wpływ na polski eksport do Niemiec. Należy także spodziewać się wzrostu popytu na pracowników z Polski" - dodaje Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Polecamy; Jak zawierać kontrakt eksportowy?

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Poland

Accace wywodzi się z Europy Środkowo-Wschodniej. Założycielami są przedsiębiorcy, którzy podjęli się zaoferowania klientom najwyższej jakości usługi, poprzez wykwalifikowanych profesjonalistów, zachowując rozsądne ceny. Dziś Accace jest jednym z leaderów firm outsourcingowo-doradczych w regionie, który posiada własne biura w 13 państwach, zatrudniając w nich ponad 550 profesjonalistów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »